II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj po Mszach odbędzie się zbiórka do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, a w przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na Fundusz Ochrony Macierzyństwa. W ubiegłą niedzielę na rzecz klarysek zebraliśmy 1500 zł. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
  2. W Kościele Powszechnym trwa Synod ogłoszony przez papieża Franciszka. Do prac Synodu zaproszeni są wszyscy, którzy poprzez refleksję nad poszczególnymi dziedzinami życia Kościoła, analizują dotychczasową działalność i odkrywają nowe ścieżki ewangelizacji, by odnawiać oblicze Kościoła. Dlatego od dzisiaj, przez tydzień, do skrzynki pocztowej przed kancelarią można wkładać refleksje i przemyślenia tych wszystkich, którym dobro Kościoła leży na sercu i chcą zaznaczyć swój głos. Anonimowo przekazane treści będą skierowane do dalszych prac na szczeblu diecezjalnym. Zachęcamy do włączenia się w prace Synodu
  3. W poniedziałek i wtorek o godz. 6.30 zapraszamy na Nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP. Przed Mszą św. o godz. 6.00 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanej.
  4. We wtorek, 7 grudnia, na zakończenie Roku św. Józefa podczas Mszy św. o godz. 18.30 dokonamy aktu zawierzenia narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi.
  5. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – patronalne święto naszego Zakonu. Msze św. według porządku dnia powszedniego: o godz. 6.30, 8.00, 8.45, dodatkowa o godz. 10.00 i 18.30. W tym dniu w Niepokalanowie, podczas Mszy św. o godz. 11.00 swoje śluby wieczyste złoży br. Paweł Smutek, który w minionych latach posługiwał w naszym kościele. Polecamy go waszej modlitwie.
  6. Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
  7. W sobotę, 11 grudnia, zapraszamy na Mszę św. o g. 8.45 z Franciszkańskim Zakonem Świeckich, a po niej na comiesięczne spotkanie.
  8. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem obowiązuje 50% limit obłożenia miejsc w kościele, czyli 500 osób, nie licząc zaszczepionych. Przypominamy jednocześnie o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas liturgii.
  9. Od przyszłej niedzieli, II adwentowej, rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je Marek Iwański, proboszcz naszej parafii w latach 2000-2004, a obecnie przełożony klasztoru w Wyszogrodzie.
  10. Pobłogosławione opłatki wigilijne, świece Caritas oraz prasa katolicka są do nabycia dzisiaj w bibliotece w godz. 7.30-15.00 oraz w zakrystii, natomiast w tygodniu w kancelarii parafialnej, zakrystii oraz popołudniu od środy do piątku w bibliotece.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: Marta Stępień, l. 80 z ul. Felińskiego, Ewa Tchórz, l. 62 z ul. Felińskiego, Piotr Radlak, l. 47 z ul. Felińskiego, Konrad Lefik, l. 40 z ul. Wyższej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie