XXVI Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela zwykła

26 września 2021 r.

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 14.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które w 2022 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
  2. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, zaś dla dorosłych o godz. 18.00. Pierwsze nabożeństwo będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy chętne osoby do udziału w asyście i niesienia feretronów oraz chorągwi.
  3. W piątek rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Rozważanie i modlitwy 1 i 2 października będą podczas Mszy św. wieczornej. W niedzielę 3 października, po Mszy o godz. 18.30, zgodnie z naszą tradycją zakonną zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka.
  4. W I piątek po Mszy św. o godz. 8.45 i w czasie nabożeństwa różańcowego odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 różaniec z Komunią św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. W tym dniu kancelaria parafialna przedpołudniem nieczynna; od piątku również zaczynamy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św. z udziałem wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  5. Grupy parafialne organizują w dniu 2 października pielgrzymkę do Niepokalanowa i Miedniewic; możliwość zapisu dzisiaj w sklepiku.
  6. W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania: dla klas VII rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00; dla klas VIII Mszą św. o godz. 9.30. Po Eucharystii spotkanie dla poszczególnych roczników odbędzie się w kościele.
  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas ubiegłotygodniowej tacy gospodarczej. Została zebrana kwota w wysokości 6750 zł. Złożono także indywidualne ofiary na kościół: 1×200 zł, 2×150 zł, 2×100 zł. Jesteśmy wdzięczni za okazywaną pomoc, wrażliwość i otwartość.
  8. W kiosku (zakrystii) do nabycia prasa katolicka: październikowy numer Rycerza Niepokalanej, mały kalendarzyk MI na 2022 r., l’Osservatore Romano i pozostałe czasopisma. Przy kiosku można również zaopatrzyć się w kartki do wypominek. Zapraszamy również do naszej biblioteki, która jest otwarta dodatkowo od środy do piątku, w godz. 15.00-18.00.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Wirowska, l. 86 z ul. Felińskiego, Zofia Świątek, l. 78 z ul. Staffa, Marianna Szataniak, l. 87 z ul. Dąbrowskiego, Waleria Guzek, l. 91 z ul. Kadłubka, Krystyna Bocheńska, l. 88 z ul. Oppmana, Ignacy Patury, l. 73 z ul. Felińskiego, Jan Truszczyński, l. 91 z ul. Gersona, Grzegorz Kwiatkowski z ul. Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…