XXI Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

1. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza wszystkich chętnych na wspólna adorację w łączności z pielgrzymującymi na Jasną Górę w poniedziałek i wtorek o godz. 14.00.
  2. W ubiegłym tygodniu na inicjatywę „Zupa na Pietrynie” na rzecz posiłków dla osób bezdomnych zebrano 5079 zł. Serdecznie również dziękujemy za ofiary złożone podczas ubiegłotygodniowej tacy gospodarczej na rzecz kościoła i klasztoru. Została zebrana kwota w wysokości 6550 zł. Złożono także indywidualne ofiary na kościół: 1×1000 zł, 1×500 zł. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazywaną pomoc, wrażliwość i otwartość. Od lipca wykonaliśmy następujące prace:
  • Montaż studni chłonnych i drenaży w klasztorze, zbierających wody gruntowe;
  • Udrożnienie kanalizacji deszczowej i podwyższenie studni kanalizacyjnych;
  • Osuszanie zalanych pomieszczeń;
  • Naprawa dachu na klasztorze;
  • Dokumentacja fotograficzna dachu na kościele (wykryte kilkanaście dziur w powierzchni).
  1. W kiosku (w zakrystii – od 14.00) do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość niedzielny, Przewodnik katolicki, Idziemy, Niedziela, a także miesięczniki: Rycerz Niepokalanej, Rycerz młodych oraz l’Osservatore Romano, zioła, dewocjonalia. Zapraszamy także do naszej biblioteki, gdzie można nabyć książki o różnorodnej tematyce za symboliczną złotówkę.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zdzisław Ciesielski, l. 70 z ul. Gojawiczyńskiej, Barbara Jaskólska, l. 93 z ul. Gojawiczyńskiej, Marta Keller, l. 81 z ul. Deotymy, Wiesława Sygdziak, l. 90 z ul. Felińskiego, Elżbieta Drynkowska, l. 63 z ul. Gojawiczyńskiej, Janina Gabrych, l. 99 z ul. Felińskiego, Władysława Płończyńska, l. 82 z ul. Kadłubka, Irena Miszkiewicz, l. 89 z ul. Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…