XVIII Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

1. Dzisiaj do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych w ubiegłym roku w wyniku tragicznej eksplozji, która miała miejsce w Bejrucie. Ks. Abp Grzegorz w związku z tym w liście napisał: Gorąco Was zachęcam do włączenia się w te wydarzenia przez obecność w katedrze jutro o godz. 18.00 i Wasz wkład w zbiórkę. Nasza wierna pamięć o braciach na Bliskim Wschodzie, modlitewne i materialne wsparcie są dla nich niezwykle ważne. Nasza młoda Archidiecezja, która świętuje Jubileusz 100-lecia istnienia, dziedziczy wiarę od tamtejszych Kościołów, które istnieją od czasów Apostołów. Wspierając ich spłacamy dług wdzięczności tym, którzy wiernie trwają przy Chrystusie i Jego Ewangelii”.
  2. Jutro w święto Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie lub za dusze w czyśćcu cierpiące. W naszej franciszkańskiej parafii przy ul. Rzgowskiej w tym dniu o godz. 18.00 Msza św. odpustowa.
  3. I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań w Kościele i Mszę św. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi podczas Mszy św. i do Komunii wynagradzającej Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, z udziałem wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  4. Dnia14 sierpnia, obchodzimy uroczystość odpustową św. Maksymiliana. Dodatkowa Msza św. będzie sprawowana o 10.00. Centralnej Mszy św. o 18.30 z procesją eucharystyczną będzie przewodniczył ks. Abp Senior Władysław Ziółek.W tym dniu również od godz. 10.00 X Święto Rodziny. Natomiast trzy dni przed odpustem odbędzie się wspólnotowa adoracja eucharystyczna grup parafialnych. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę.
  5. organistka, Justyna Ślipska z końcem lipcem skończyła pracę w naszej parafii. Od lipca również pracę jako organista w naszej parafii zaczął p. Bartłomiej Andrych.
  6. Za wszelkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W ubiegłym tygodniu na rzecz Caritas Archidiecezji złożono 1220 zł. W kiosku do nabycia prasa katolicka, zapraszamy również do biblioteki.
  7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Józefa Fidler, l. 104, z ul. Dąbrowskiego, Stefania Nowińska, l. 90 z ul. Dąbrowskiego, Anna Lipińska, l. 85 z ul. Nałkowskiej, Marianna Opałka, l. 87 z ul. Umińskiego, Halina Zduńczyk, l. 67 z ul. Broniewskiego. Wieczny odpoczynek