Niedziela Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021 r.

1. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, w środę – Dzień Matki a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  2. Wznawiamy spotkania naszych grup duszpasterskich:
    • We wtorek, o godz. 17.00 – spotkanie grupy Czcicieli św. Michała Archanioła
    • W środę, o godz. 17.00 – spotkanie FZŚ
  3. W przyszłą niedzielę, Trójcy Przenajświętszej, będziemy obchodzić rocznicę I Komunii św. w następującym porządku:
  • godz. 9.30 – Szkoła SPSK;
  • godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 64;
  • godz. 12.30 – Szkoła Podstawowa nr 174; Szkoła Augustyniaka;

Rodziców i dzieci rocznicowe zachęcamy do spowiedzi w ciągu tygodnia, podczas Mszy św., dodatkowa możliwość skorzystania z tego sakramentu w naszym kościele będzie 29 maja, w sobotę, o godz. 9.30.

Przypominamy także wszystkim wiernym o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej Komunii św. Okres ten kończy się w przyszła niedzielę.

1. Uroczystość Bożego Ciała 3 czerwca odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna ulicami parafii. Trasa procesji będzie następująca: ulicą Tatrzańską, następnie ulicą Rydla, Anczyca i Felińskiego do kościoła. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: FZŚ i Grupa Pielgrzymkowa, II: Wspólnoty Różańcowe, III: Odnowa w Duchu Świętym, IV: Kościół Domowy.
  2. W przyszłą niedzielę, do puszek przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę na rzecz kolonii letnich organizowanych przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  3. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek i dezynfekcji rąk. Jednocześnie rosimy o zajmowanie miejsc przy zachowaniu dystansu społecznego, zarówno w kościele, jak i na chórze.
  4. W kiosku do nabycia prasa katolicka, dewocjonalia i zioła o. Grzegorza.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Roman Lefik, l. 83 z ul. Rydla, Władysława Sadowska, l. 85 z ul. Felińskiego, Emilia SolarskaOlszowska, l. 65 z ul. Leśmiana, Zofia Słodak, l. 89 z ul. Gojawiczyńskiej, Zdzisław Soliński, l. 66 z ul. Kadłubka, Michalina Muszyńska, l. 79 z ul. Nałkowskiej, Lucyna Bajko, l. 90 z ul. Gojawiczyńskiej, Stanisława Pawlik, l. 91 z ul. Śląskiej, Stanisława Kapituła, l. 67 z ul. Felińskiego, BogdanPuchacz, l. 67 z ul. Rydla, Stanisława Rakowska, l. 92 z ul. Zapolskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…