Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – ogłoszenia

VII Niedziela Wielkanocy

Wniebowstąpienie Pańskie

16 maja 2021 r.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od zeszłego piątku trwamy podczas nabożeństw majowych w nowennie i przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
  2. Rocznica I Komunii św. klas IV jest planowana na 30 maja, Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, w następującym porządku:

godz. 9.30 – Szkoła SPSK;

godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 64;

godz. 12.30 – Szkoła Podstawowa nr 174; Szkoła Augustyniaka;

Rodziców i dzieci rocznicowe zachęcamy do spowiedzi w ciągu tygodnia, podczas Mszy św., dodatkowa możliwość skorzystania z tego sakramentu w naszym kościele będzie 29 maja, w sobotę, o godz. 9.30

1. W ubiegłym tygodniu na tacę na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej zebraliśmy 3800 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  2. W kiosku do nabycia prasa katolicka, dewocjonalia i zioła o. Grzegorza. Z Niedzieli poznamy Niewidomą matkę niewidomych oraz Ósmy cud świata. W „Gościu Niedzielnym przeczytamy o Patronie na czas niewiedzy i o Skrzypcach od Jędrka. Idziemy pisze o Śladach zamachu na życie św. Jana Pawła II. Z Przewodnika Katolickiego dowiemy się o zielonych parafiach w Polsce.
  3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Walczykiewicz, l. 66 z ul. Ejsmonda, Tadeusz Giszter, l. 65 z ul. Zapolskiej, Marianna Małgorzaciak, l. 84 z ul. Kadłubka, Marianna Lipska, l. 98 z ul. Broniewskiego, Marianna Szymczyńska, l. 92 z ul. Gersona, Andrzej Lesiak, l. 70 z ul. Kadłubka, Bożena Zajdel, l. 72 z ul. Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…