Niedziela Palmowa – ogłoszenia

28 marca 2021 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj również do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na Fundusz Ochrony Macierzyństwa. Do środy możliwość spowiedzi w czasie każdej Mszy św. i dodatkowo od godz. 17.30.
  2. Od soboty w kościołach może być 1 osoba na 20 m2. Nasz kościół ma powierzchnię 2400 m2, więc poza prezbiterium, może być obecnych 120 osób, w tym: na parterze – 80 osób i na chórze – 40 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie również miejsc na chórze. Bezwarunkowo obowiązujące są wszelkie zalecenia sanitarne, wymagające dokładnego zasłaniania ust i nosa, stosowania środków dezynfekujących oraz zachowania właściwego dystansu między uczestnikami liturgii. W kościele siadamy co drugą ławkę, po jednej osobie z brzegu. Wyjątek stanowią osoby należące do jednej rodziny. W związku z ograniczeniem wiernych na liturgii, zachęcamy do przeżywania wielkich tajemnic wiary w rodzinnym gronie – Kościele domowym. Zostały przygotowane książeczki z obrzędami Triduum Paschalnego do celebracji w domu. Zawierają obrzęd błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. Książeczki zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Teksty można pobrać ze strony parafii. Jednocześnie ks. Abp przedłużył dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę do 10 kwietnia.
  3. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary.

WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 8.00 do 18.00. W Triduum Paschalnym nie sprawujemy porannych Mszy św. i nie spowiadamy w czasie liturgii.

WIELKI PIĄTEK: Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.30, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 8.00 do 18.00. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa. Porządek adoracji poszczególnych grup jest umieszczony w gablotach. O godz. 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową i 1 dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 17.00 w kościele. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w tym dniu w godz. od 9.00 do 15.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece.

Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Od godz. 5.00 będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego do godz. 22.00. Msza św. o godz. 8.00 rozpocznie się z 15 minutowym opóźnieniem.

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko do środy.
  2. Z posługą sakramentalną do chorych zamiast I piątku udamy się 9 kwietnia.
  3. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na wystrój kościoła na czas wielkanocny mówimy z serca płynące: Bóg zapłać! W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy św. w Wigilię Paschalną.
  4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, świec wielkanocnych.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Helena Szlaska, l. 72 z ul. Kadłubka, Krystyna Andrzejewska, l. 69 z ul. Rydla, Józef Bartusiak, l. 85 z ul. KWP, Grzegorz Bruziek, l. 63 z ul. Dąbrowskiego, Tadeusz Mazur l. 65 z ul. Felińskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…