V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

DUSZPASTERSKIE

21 marca 2021 r.

1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Chrystusa. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu. W ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na mękę Zbawiciela.
  2. Rozpoczęliśmy rekolekcje. Nauki będą głoszone od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 18.30. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się także w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
  3. W czwartek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętych o godz. 10.00 i 18.00 będzie możliwość przystąpienia do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje przystąpienia do duchowej adopcji znajdują się w kiosku.
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa i początek przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy świętej.
  5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 17.00 i ok. godz. 19.00; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze św. połączone z jutrznią od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są również dodatkowe dyżury spowiedzi od poniedziałku do soboty od godz. 17.30. Grafik dyżurów poszczególnych spowiedników jest zamieszczony na stronie.
  6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki w kaplicy adoracji. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną. Za wszelkie złożone ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru na konto, na tacę, indywidualne i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, baranków i paschalików wielkanocnych oraz dewocjonaliów. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wanda Szadkowska, l. 76 z ul. Dąbrowskiego, Eugeniusz Dawicki, l. 84 z ul. Nałkowskiej, Kazimiera Wawrzyniak, l. 90 z ul. Nałkowskiej, Alina Sitarek, l. 89 z ul. Dąbrowskiego, Irena Marczakowska, l. 87 z ul. Nałkowskiej, Helena Olesińska, l. 87 z ul. Chłędowskiego. Bliskim składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a w int. naszych zmarłych odmówmy: Wiecznyodpoczynek racz im dać Panie…