IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

Laetare

14 marca 2021 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.20; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze św. połączone z jutrznią od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są również dodatkowe dyżury spowiedzi od poniedziałku do soboty od godz. 17.30. Grafik dyżurów poszczególnych spowiedników jest zamieszczony na stronie parafialnej.
  2. W czwartek, podczas Mszy wieczornej, będziemy upraszać Bożego błogosławieństwa dla Edwarda, wikariusza parafii i klasztoru z okazji jego imienin; zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. 19 marca, w piątek, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym szczególnym Roku Jubileuszowym poświęconym temu Świętemu podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 18.30 dokonamy uroczystego zawierzenia naszej parafii św. Józefowi.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 24 marca. Poprowadzi je Robert Serafinowski z naszego Radia Niepokalanów. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Rekolekcje przeznaczone są dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki w kaplicy adoracji. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną. Za wszelkie złożone ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru na konto, na tacę, indywidualne i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, baranków i paschalików wielkanocnych oraz dewocjonaliów. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bogumił Ginter, l. 86 z ul. Zapolskiej, Marian Krawczyk, l. 89 z ul. Umińskiego, Wacław Fidos, l. 84 z ul. Broniewskiego, Stanisław Janus, l. 75 z ul. Dąbrowskiego, Zofia Kacprzak, l. 93 z ul. Kadłubka, Helena Drabik, l. 82 z ul. Felińskiego, Andrzej Smyczek, l. 71 z ul. Gojawiczyńskiej. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a w int. naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…