III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021 r.

1. Arcybiskup udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do dnia 27 marca 2021 r.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze św. połączone z jutrznią od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są również dodatkowe dyżury spowiedzi od poniedziałku do soboty od godz. 17.30. Grafik dyżurów poszczególnych spowiedników jest zamieszczony na stronie parafialnej.
  3. 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym szczególnym Roku Jubileuszowym poświęconym temu Świętemu, pragniemy przygotować się do tego dnia poprzez nowennę, którą rozpoczniemy 10 marca. Będzie się ona odbywać w ramach nabożeństw po Mszy św. wieczornej. Na zakończenie w uroczystość Patrona Kościoła i Zakonu Franciszkańskiego dokonamy uroczystego zawierzenia naszej parafii św. Józefowi.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki w kaplicy adoracji. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  5. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na rzecz pomocy misjonarzom w Afryce. Zebraliśmy 1740 zł. Również za wszelkie złożone ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru na konto, na tacę, indywidualne i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. W Biurze Radia Maryja, w czwartki w godz. 8.00-10.00 są przyjmowane PIT-y z odpisami podatkowymi 1 % dla Radia Maryja i Radia Niepokalanów
  7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, baranków i paschalików wielkanocnych oraz dewocjonaliów. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.