II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. W związku z zachętą ks. Abpa Grzegorza, aby spowiedź odbywała się także poza Mszą św., w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są również dodatkowe dyżury spowiedzi od poniedziałku do soboty od godz. 17.30. Grafik dyżurów poszczególnych spowiedników jest zamieszczony na stronie parafialnej.
  3. Jutro, 1 marca, obchodzić będziemy Dzień Żołnierzy Niezłomnych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek w czasie Godziny świętej o godz. 18.00 i Mszy św. wieczornej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 Droga krzyżowa z Komunią świętą. Również w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec, o godz. 8.00 będzie Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki w kaplicy adoracji. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną. Za wszelkie złożone ofiary na utrzymanie kościoła indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Idziemy, lutowy numer Rycerza NiepokalanejRycerza młodych oraz l’Osservatore Romano. Zapraszamy również do biblioteki na przegląd prasy i herbatę.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Trzeźwińska, l. 88, Teresa Madej, l. 75 z ul. Broniewskiego, Helena Fuks, l. 95 z ul. KWP, Alicja Załęcka, l. 68 z ul. Rydla, Janina Dworak, l. 90 z ul. Rydla. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a w int. naszych zmarłych odmówmy: Wiecznyodpoczynek racz im dać Panie…