Abp Ziółek: Jezus mówi, że musimy dać z siebie więcej! – Kościół Stacyjny św. Maksymiliana #9

„Pan Jezus wzywa nas, abyśmy wyruszyli w pewną podróż. Podróż u kresu której znajdziemy wejście do Królestwa Niebieskiego. Ta podróż wiedzie przez nieustanne dawanie z siebie więcej”- mówił podczas swojej homilii Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek.

Msza Św. była sprawowana w parafii św. Maksymiliana Kolbe na Dobrowie, kolejnym Wielkopostnym Kościele Stacyjnym. Abp Ziółek odnosząc się do Ewangelii w której Jezus mówi o tym, że trzeba dać z siebie więcej niż faryzeusze zauważył, że faryzeusze zbyt rzadko zadawali sobie pytanie co Bóg o mnie myśli i jak moje postępowanie wygląda w oczach Boga. „Pan Jezus domaga się od swoich uczniów, a więc od nas wszystkich, czegoś zdecydowanie więcej. Jezus mówi: twoja sprawiedliwość musi oznaczać więcej niż to co wydaje ci się słuszne, dobre, poprawne. Jeśli nawet dajesz z siebie dużo to nie znaczy że nie możesz dać więcej. Jeśli nawet czynisz dobrze, to nie znaczy, że nie możesz czynić lepiej. To więcej i to lepiej dotyczy każdego z nas”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Duchowny zaznaczył, że każdy z nas ma swoje więcej i swoje lepiej do wypełnienia. „Pan Jezus każe nam zwracać uwagę na nasze wnętrze, na nasze serce, bo ono jest źródłem dobrych zamiarów jak i tych złych. Nie chodzi tylko o skrupulatne zachowywanie praw, nakazów i zakazów, co charakteryzowało faryzeuszów, ale chodzi o otwartość serce. Chodzi o to, abyśmy byli dobrzy od wewnątrz i aby dobro było naszym autentycznym sposobem istnienia”- dodał Ksiądz Arcybiskup.

źródło: Archidiecezja Łódzka