I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2021 r.

1. Młodzież pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, która trzeci rok przygotowuje się do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz.18.30.
  2. W najbliższy piątek, 26 lutego, nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym, do którego w naszym mieście pielgrzymujemy w okresie Wielkiego Postu. Msza św., której będzie przewodniczył ks. abp senior Władysław Ziółek, będzie sprawowana o g. 18.30. Na zakończenie Mszy w celu uzyskania odpustu zupełnego zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Lista innych kościołów stacyjnych w gablotach, przy wyjściu z kościoła.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
  4. 4. W związku z zachętą ks. Abpa Grzegorza, aby spowiedź odbywała się także poza Mszą św., w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele będą dodatkowe dyżury spowiedzi od poniedziałku do soboty od godz. 17.30. Grafik dyżurów poszczególnych spowiedników jest zamieszczony na stronie parafialnej.

5. W Biurze Radia Maryja, w czwartki w godz. 8.00-10.00 są przyjmowane PIT-y z odpisami podatkowymi 1 % dla Radia Maryja i Radia Niepokalanów
  6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki w kaplicy adoracji. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  7. Za złożone na utrzymanie kościoła ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku: Niedziela, Gość Niedzielny, PrzewodnikKatolicki, Idziemy. Zapraszamy również do biblioteki.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bogumił Stasiuk, l. 73 z ul. Felińskiego, Mirosław Świerczyński, l. 78 z ul. Dąbrowskiego, Marianna Lefik, l. 91 z ul. Rydla, Jerzy Malinowski, l. 86 z ul. Umińskiego, Jerzy Dudziński, l. 65 z ul. Deotymy. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a w int. naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…