V Niedziela w ciągu roku – 7.02.2021 – ogłoszenia parafialne

DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła

7 lutego 2021 r.

Dzisiaj w naszym kościele gościmy braci z naszego klasztoru w Niepokalanowie: o. Piotra Szczepańskiego, redaktora Rycerza Niepokalanej, o. Ryszarda Koczwarę
i br. Piotra Meldizona.  Po Mszach św. rozprowadzają za dobrowolną ofiarą lutowy numer naszego miesięcznika.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 14.00 nastąpi poświęcenie gromnic i medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy spotkanie dla rodziców.
  2. W czwartek, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy 29. Światowy Dzień Chorego. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 10.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
  3. W sobotę, 13 lutego, zapraszamy na Mszę św. o g. 8.45 z Franciszkańskim Zakonem Świeckich. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na wspólną adorację.
  4. Młodzież pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, która trzeci rok przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w roku 2021, zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 21 lutego po Mszy św. o godz.18.30.
  5. Za złożone na utrzymanie kościoła ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku. W Niedzieli przeczytamy o warunkach, jakie stawia Kościół kandydatom do bierzmowania i jak Ojciec Pio przeżył epidemię. Z Gościa Niedzielnego dowiemy się co mówi do nas Apokalipsa św. Jana oraz o pracy lutnika z Zakopanego. Tygodnik Idziemy pisze o Papieskiej aptece, a Przewodnik Katolicki odnosi się do objawień prywatnych w Kościele. Do nabycia także zioła o. Grzegorza i dewocjonalia. Otwarta jest również nasza parafialna biblioteka.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jadwiga Suska, l. 87 z Al. Rydza-Śmigłego, Alicja Zasina, l. 89 z ul. Felińskiego, Bogdan Krawiec, l. 73 z ul. Śląskiej, Piotr Przybylski, l. 50 z ul. Felińskiego, Sylwia Szczesna, l. 83 z ul. Makuszyńskiego, Barbara Adler-Lasota, l. 76 z ul. Rydla. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Wieczny odpoczynek…