III Niedziela w ciągu roku – 24.01.2021 – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła

24 stycznia 2021 r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka III niedziela okresu zwykłego jest poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy także do osobistego czytania, rozważania i kontemplowania Słowa Bożego.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ramach tegorocznej „kolędy” przybyli do kościoła, aby się modlić i wypraszać Boże błogosławieństwo dla siebie oraz swoich bliskich. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji na sumę 28 090 zł.
  3. Dziś w kościołach w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło Chorwację. Swój dar można złożyć do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku. Niedziela przypomina o 100. rocznicy poświęcenia Polski Sercu Pana Jezusa i przybliża postać przyszłego błogosławionego Rozario Livatino, sycylijskiego sędziego zamordowanego przez mafię. W Gościu Niedzielnym znajdziemy reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Tygodnik Idziemy pisze o modzie na apostazję. Przewodnik Katolicki szuka odpowiedzi na pytanie: Czy hiszpańskie klasztory czeka zagłada? Zapraszamy również do otwartej ponownie biblioteki.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Pawłowski, l. 82 z ul. Broniewskiego; Piotr Murawski, l. 48 z ul. Leśmiana; Stanisława Rosiak, l. 89 z ul. Umińskiego; Eugeniusz Kurkowski, l. 63 z ul. Gojawiczyńskiej; Kazimierz Błaszczyk, l. 86 z ul. Nałkowskiej; Kornelia Bruziek, l. 93 z ul. Dąbrowskiego; Sławomir Janicki, l. 72 z ul. KWP. Rodzinom zmarłym składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…