XXX Niedziela w ciągu roku – 25.10.2020

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 28 października w środę: Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
  • 1 listopada w niedzielę: uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy niedzielny; zgodnie z zarządzeniem ks. Abpa Grzegorza Rysia, wywieszonym w gablotach, w dniach 1 i 2 listopada Msze św. będą odprawiane wyłącznie w kościołach parafialnych, pozostawiając cmentarze jedynie do modlitwy indywidualnej.
  1. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są codziennie o godz. 17.00 i 18.00. Na zakończenie miesiąca różańcowego ze względów sanitarnych nie będzie procesji.
  2. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o zmarłych. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w kancelarii i dzisiaj po Mszach św. w kiosku. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie: roczne czy listopadowe. Na stronie parafii będzie również dostępny formularz do zgłaszania wypominek. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary przy tej okazji na rzecz parafii.
  3. W związku z pandemią metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.
  4. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 285 osób. Prosimy o zajmowanie miejsc w kościele, jak i na chórze, przy zachowaniu dystansu (1,5 m). Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek i dezynfekcji rąk. Osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę, prosimy, by podchodziły jedynie do głównego celebransa. Kapłan ten będzie udzielał Komunii jedynie w ten sposób. Aby przyjąć Komunię św. na rękę, wyciągnięte przed siebie dłonie należy złożyć w taki sposób, aby lewa dłoń była na górze, a prawa na dole. Kiedy kapłan położy na naszą dłoń Ciało Pańskie, nie należy odchodzić, tylko w Jego obecności drugą ręką włożyć Komunię św. do ust i spożyć. Jeżeli w czasie Mszy św. w dni powszednie jest jeden kapłan udzielający Komunii św., podchodzą najpierw osoby chcące przyjąć Komunię na rękę. Ze względu na ewangeliczną troskę o siebie nawzajem oraz szacunek do prawa – na czas nieokreślony zostaje zawieszona działalność grup parafialnych i wspólnot.
  5. W gablotach, jak i na stronie parafialnej, jest umieszczony dekret Penitencjarii Apostolskiej, dotyczący odpustu za zmarłych. Ze względu na pandemię możliwość uzyskania takiego odpustu została rozszerzona na cały miesiąc listopad.
  6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku. Z Niedzieli dowiemy się w jak ekstremalnych warunkach działa obecnie służba zdrowia. Gość Niedzielny pisze o mocy zaufania Bożej Opatrzności, Idziemyprzybliża nowe grupy i ruchy w Kościele, które duchowość opierają na różańcu, a Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień listopada. Do nabycia również listopadowy numer Rycerza Niepokalanej, Rycerza młodych oraz czasopismo Miłujcie się.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Roman Marcinkowski, l. 81 z ul. Leśmiana, Eugeniusz Błachowicz, l. 62 z ul. Śląskiej, Genowefa Messyasz, l. 94 z ul. Deotymy, Halina Matynka, l. 97 z ul. Broniewskiego, Jan Otto, l. 92 z ul. Kadłubka, Irena Mazurek, l. 94 z ul. Umińskiego, Zofia Zielińska, l. 88 z ul. Staffa, Stanisława Kukuła, l. 86 z ul. KWP, Ryszard Bielewski, l. 84 z ul. Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
TYGODNIOWY GRAFIK ZAJĘĆ

XXX Tydzień w ciągu roku