XXII Niedziela zwykła – 30.08.2020

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

• 3 września w czwartek: Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  1. We wtorek, 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. o g. 18.00 na nabożeństwo godziny świętej i Mszę św. w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.45, a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
  3. Dnia 5 września, w sobotę, rusza inicjatywa, w której okrążamy Łódź na rowerach, modląc się za mieszkańców, by mury naszych serc runęły i Chrystus w nich zamieszkał. Rowerzyści do naszej parafii dotrą o godzinie 12:40. Zachęcamy, by dołączyć do okrążania Łodzi na rowerze. W tym celu należy się zapisać na www.lodzkiejerycho.pl. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  4. Za tydzień podczas Mszy św. dzieci klasy IVB Szkoły Podstawowej nr 64 podczas Mszy św. o godz. 11.00 będą przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. Przygotowania liturgiczne od wtorku o godz. 16.00. Natomiast o godz. 12.30 będzie I Komunia św. dzieci z Prywatnej Szkoły Krzysztofa Augustyniaka. Przygotowania liturgiczne od środy o godz. 17.00. Spowiedź święta dla wszystkich dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9.30.
  5. 12 września, w sobotę, po raz czwarty, w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Centralnym punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00.
    Po Mszy świętej zapraszamy na radosne uwielbienie na placu za bazyliką, które będzie animował zespół MOCNI W DUCHU & DZIECIAKI. Szczegóły spotkania na plakacie
    w gablotach. Organizujemy wyjazd na to spotkanie. Zapisy u o. Tomasza.
  6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Niedzieli, wrześniowego Rycerza NiepokalanejRycerzyka Niepokalanej. We wrześniowym numerze Rycerzyka artykuły o przebaczeniu, objawieniach w Gietrzwałdzie i życiu świętego Franciszka. Przeczytamy także o cudzie eucharystycznym w Dubnie. W numerze również dla każdego dziecka plan lekcji na nowy rok szkolny.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Barbara Wyrzuc l. 64
    z ul. Ejsmonda, Barbara Bomba l. 68 z ul. Śląskiej, Marceli Wróblewski l. 50 z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…