Odpust Św. Maksymiliana 14 VIII 2020

Odpust św. Maksymiliana M. Kolbego

Dnia14 sierpnia, obchodzimy uroczystość odpustową Św. Maksymiliana. Dodatkowa Msza św. będzie sprawowana o 10.00. Centralnej Mszy św. o 18.30z procesją eucharystyczną wokół kościoła, będzie przewodniczył Ojciec Prowincjał Grzegorz Bartosik.O g. 18.00 rozpocznie się koncert chóru Lutniaz Aleksandrowa Łódzkiego.  Na dziedzińcu klasztornym, odbędą się dwa koncerty muzyczne następujących zespołów – 14 sierpnia o 21.00 – Oreada z Moszczenicyi 15 sierpnia o 20.00 – Cud w Dolinie Baka.W urocz. Wniebowzięcia NMP nie będzie festynu, ale po Mszy św. o 11.00 przygotujemy niespodziankę dla dzieci.Trzy dni przed odpustem, odbędzie się wspólnotowa adoracja eucharystyczna grup parafialnych.

14.08.2020     godz. 21.00

Koncert zespołu OREADA

Szukając inspirujących brzmień wędrowaliśmy dotąd po całej Polsce. Okazało się jednak szczęśliwie, że takie brzmienia mamy też blisko Łodzi.

Zespół OREADA wywodzi się z Moszczenicy nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego.
Autorskie kompozycje i teksty zespołu inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka, w nowych, odmiennych aranżacjach.  Skrzypce, flety, instrumenty klawiszowe, akordeon, perkusja, gitary i śpiew tworzą intrygującą całość.  Zagrali dotąd około stu koncertów w wielu ważnych salach koncertowych w całej Polsce.

Są lauratami nagród i wróżnień m.in. 2. Internetowego Festiwalu Piosenki Uziemionej DOMÓWKA, SOUNDEDIT SPOTLIGHT 2019, X Festiwalu Piosenkarnia w Krakowie, YAPA 2017 w Łodzi, BAZUNA 2016 w Sulęczynie, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

W marcu br wydali pierwszą długogrającą płytę „Mówili mi ludzie”.

15.08.2020 r.

W ciągu całego dnia będzie odbywała się zbiórka prowadzona przez Zupę na Pietrynie.

Po mszy o godz. 11.00–   mini-niespodzianka dla dzieci

Godz. 18.30 Msza świętaw intencji rodzin

Godz. 20.00   Koncert zespołu Cud w Dolinie Baka

Dolina Baka w Biblii pojawia się w Psalmie 84 a jej nazwa tłumaczona jest na „Dolinę płaczu/płaczącego” lub „Dolinę suchą”, którą ufający Bogu przemieniają w źródło życia. Cud w Dolinie Baka odnosi się do historii małżeństwa, tworzącego człon zespołu, które Bóg uratował i przemienił. Wystąpią oni z towarzyszeniem swoich przyjaciół. Muzyka zespołu Cud w Dolinie Baka to przestrzeń dla tych, którzy w muzyce szukają lekarstwa na rany duszy, lecz brakuje im słów do wyśpiewania swojego bólu, swoich nadziei i tęsknot.

Dla uczestników koncertu drobną niespodziankę kulinarną przygotuje Zupa na Pietrynie.

UWAGA:koncerty odbędą się w reżimie sanitarnym wymaganym dla wydarzeń kulturalnych odbywających się na świeżym powietrzu