7 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Urocz. Świętej Trójcy – 7.VI.2020

1. Boże Ciało

W czwartek, obchodzimy urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.Porządek Mszy św. – niedzielny. Nie będzie Mszy św. o g. 12.30.  Ze względu na epidemię i wcześniejsze odwołanie policji, po Mszy św. o g. 11.00,bez asysty liturgicznej, odbędzie się procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy, o których przygotowanie prosimy:I– FZŚ i Grupę Pielgrzymkową przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, II – Wspólnoty Różańcowe i Kościół Domowy przy figurze św. Franciszka, III– Odnowę w Duchu Świętym przy krzyżu misyjnym, IV – Asystę Parafialną przed wejściem głównym do kościoła. W oktawie Bożego Ciała, nabożeństwo, będzie połączone z procesją o 18.00.

1. Bierzmowanie

W środę o g. 1600– odbędzie się liturgia sakramentu Bierzmowania. W sobotę, 13 czerwca obchodzimy święto św. Antoniego z Padwy. Tego dnia zgodnie z zachęta Ks. Aba o g. 8.45, będzie sprawowana Msza św. o św. Janie Pawle II. Osoby, które będą na całonocnej adoracji eucharystycznej z piątku na sobotę, prosimy o zgłoszenie z kiosku.

1. Szkoła, I Komunia św. i Rocznica

W następną niedzielę, 14 czerwca, odbędą się następujące wydarzenia liturgiczne:

• Mszę św. o g. 9.30, będzie sprawował N.O. Prowincjał Wiesław Pyzio z Warszawy, po której poświęci Franciszkańską Niepubliczną Szkołę Podstawową Montessori im. św. Maksymiliana Kolbegoi która rozpocznie swoją działalność od września b.r. Pół godziny przed Mszą św., pani Małgorzata Miksza, autorka wielu książek dokona multimedialnej prezentacji pedagogiki Marii Montessori. Po Mszy św. będziemy mogli zobaczyć szkołę i dowiedzieć się o zapisach do I Klasy.
  • O g. 11.00 – do I Komunii św. przystąpią dzieci ze Szkoły Katolickiej SPSK
  • O g. 12.30 – do I Komunii św. przystąpi dziewięcioro dzieci z różnych szkół
  • O g. 14.00 – odbędzie się Rocznica I Komunii św.po wcześniejszym zgłoszeniu.
  1. Święto Eucharystii

Zgodnie z prośbą Ks. Abpa zachęcamy do udziału w święcie Eucharystii:  w piąteko g. 18.00 – we Mszy św. i o 21.00 – w dobie eucharystycznej oraz w sobotęzgodnie z Komunikatem Kurii „w ciągu dnia” we Mszy św. dziękczynnej za pontyfikat św. Jana Pawła II i Jego nawiedzenie Kościoła łódzkiego 13 czerwca 1987 roku św. oraz o 21.37 w zakończeniu dobry eucharystycznej.

1. 5. Pielgrzymka

Koła Żywego Różańca planują w dniach: 14 – 21 września, zorganizować pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Szczegółowe informacje w gablotach i kancelarii parafialnej.

1. 6. Prasa

Dziś po Mszach świętychsą zbierane ofiary na Wakacyjne akcje Caritas.Z prasy religijnej: w Gościu Niedzielnym  – o duchowej procesji Bożego Ciała, w Rycerzu Niepokalanejo samotności podczas epidemii i sylwetki braci z Niepokalanowa. Są także:  Miłujcie się, Niedziela,Idziemy, Przewodnik Katolicki i zioła lecznicze.Dziś wspominamy Męczenników z Peru: bł. o. Michała Tomaszka i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Za dobrowolną ofiarą, są do nabycia ich relikwie z biografią.

1. Zmarli

Krzysztof Jakielski, l. 60, z Bałuckiego, Janina Kwotek, l. 86, z Kadłubka, Elżbieta Andrzejczak, l. 65, z Zapolskiej, Zofia Babska, l. 84, z Gojawiczyńskiej, Roman Gutowski,l. 59, z Gałczyńskiego, Ryszard Kowalski, …… z KWP i Marianna Jagiełło, l. 81, z Deotymy.