19 kwietnia 2020

II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) – 19.IV.2020

1. Liturgia
  • W dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego, o g. 15.00, zapraszamy na Koronkę.
  • W czwartek, 23 kwietnia, obchodzimy uroczystość Św. Wojciecha.
  • Od jutra, 20 kwietnia w kościołach może być 1 osoba na 15 m2. Nasz kościół ma powierzchnię 2400 m2, więc poza prezbiterium, może być obecnych 150 osób, w tym: na parterze, łącznie z biblioteką i holami – 100 osób i na chórze – 50 osób. Zachowując środki ostrożności i odległości, zapraszamy na Msze święte i całodzienną adorację Najśw. Sakramentu. Porządek Mszy św. i spowiedzi nie jest zmieniony. Podobnie z kancelarią parafialną.
  1. I Komunia św. i Bierzmowanie

Na parafialnej stronie internetowej jest wystosowane pismo w sprawie terminów I Komunii św. Na razie nie zmieniamy ustalonej daty na 14 czerwca, ale jesteśmy otwarci na zorganizowanie tej uroczystości indywidualnie, w grupkach czy całych klas lub przeniesienia jej na wrzesień lub maj przyszłego roku. Prosimy zainteresowanych o zapoznanie się z informacjami na ten temat i wyrażenie swojej opinii poprzez maile. Terminu bierzmowania także w obecnej chwili nie zmieniamy.

1. Prasa katolicka

W zakrystii jest do nabycia bieżący numer Gościa NiedzielnegoiRycerza Niepokalanej.                                                                                                         4.Zmarli                                                                                                                                    W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: Edward Rutkowski, l. 82, z Gałczyńskiego, Zofia Grajczyk, l. 95, z Leśmiana, Zdzisław Machlański,l. 88, z Dąbrowskiego, Józef Witkowski, l. 84, z Nałkowskiej, Janina Kurzyk,l. 87, z Gersona, Krzysztof Mikołajczyk, l. 59, z Broniewskiego, Jerzy Kowalczyk, l. 65, z Felińskiego, Bogumił Walczak, l. 71, z Gojawiczyńskiej, Hanna Węsierska, l. 66, z Ejsmonda i Mieczysława Towarek, l. 84 z KWP. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.