12 kwietnia 2020 Wielkanoc

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12.IV.2020

1. Życzenia

Święta Wielkanocne przeżywamy pod znakiem szalejącej epidemii. Przeżywamy dni rosnącego niepokoju i lęku, spowodowanego powszechną bezradnością, niepewnością i ludzką słabością. Dotykamy ran krzyżowanego człowieka i doświadczamy wydawałoby się wszechogarniającej niemocy. Niech w roku beatyfikacji ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, w tym wzniosłym choć dramatycznym czasie, wybrzmią w nas i nadadzą nam kierunek jego słowa wypowiedziane 15 sierpnia 1979 roku na Jasnej Górze” A ja wam powiem, że czas to miłość! Bo my wszyscy, jak tu stoimy, jesteśmy owocem Ojcowskiej miłości … A na umocnienie tej prawdy posłał Bóg Syna swego, wołającego: Ojcze! Jako znak, że Ojciec miłuje .. Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości.Pozwólmy się objąć rozpostartymi ramionami Chrystusa i przekonać o wielkiej miłości Boga wyrażonej na Obliczu Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Pana; tej jedynej Miłości, która jest w stanie wyrwać nas z otchłani nonsensu, niewoli grzechu i doświadczenia piekła tu na ziemi. A sami ubogaceni tym darem, abyśmy mieli odwagę pomnażać miłość, dzieląc się nią choćby w najmniejszym geście otwarcia i dobroci z każdym napotkanym człowiekiem.Tego życzymy wszystkim parafianom, dobroczyńcom, sympatykom naszego kościoła, gościom i sobie – Waszym duszpasterzom.

1. Drugi dzień świąt i nowenna

Jutro – drugi dzień świąt wielkanocnych; porządek Mszy świętych – niedzielny. Codziennie od Wielkiego Piątku, o g. 15.00, jest odprawiana nowenna przygotowująca nas do święta Miłosierdzia Bożego, w następną niedzielę.

1. Prasa katolicka

W zakrystii jest dostępnykwietniowy numer Rycerza Niepokalanej iGość Niedzielny – na Święto Zmartwychwstania Pańskiego i Miłosierdzia Bożego.

1. Zmarli w minionym tygodniu

Janusz Kołodziejczyk, l. 67, z Gojawiczyńskiej, Wiesława Rogowska, l. 86, z Gałczyńskiego, Jakub Furmanek, l. 20, z Gojawiczyńskiej, Małgorzata Karczemska, l. 56, z Felińskiego, Tadeusz Karlikowski, l. 69, z Broniewskiego, Mieczysław Dąbek, l. 68, z Rydla, Zofia Batorowicz,l. 85, z Gojawiczyńskiej,  Stanisława Niewczas, l. 92, z Felińskiego i Włodzimierz Drzazga, l. 66, z Anczyca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.