5 kwietnia 2020

Niedziela Palmowa  – 5.IV.2020

1. Spowiedź

Spowiedź w Wielkim Tygodniu – od poniedziałku do środy – podczas Mszy świętych, sprawowanych wg porządku powszedniego, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w  Wielką Sobotę – w ciągu całego dnia, od g. 6.30 do 18.00. W Triduum Paschalnym nie sprawujemy porannych Mszy świętych. Zapraszamy na prywatną adorację Najśw. Sakramentu w tzw. Ciemnicy i Grobie Pańskim.

2. Triduum Paschalne  i święcenie pokarmów wielkanocnych

Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z liturgią Triduum Paschalnego  poprzez transmisje telewizyjne i radiowe: Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek – o g. 19.00, Liturgia Wielkiego Piątku o g. 19.30 i Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 21.00. W naszym kościele liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana: w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o 18.30, w Wielką Sobotę – o g. 20.00.  Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa,  w Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych w formie publicznej. Obrzęd ten zastąpi błogosławieństwo posiłku dokonane w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Na stronie internetowej parafii i archidiecezji jest tekst modlitwy błogosławieństwa. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, podczas Mszy św. rezurekcyjnej o g. 6.00 –  procesja będzie wewnątrz kościoła. W pierwszym i drugim dniu świąt wielkanocnych – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

3. I Komunia św. i bierzmowanie

I Komunia św., po odwołaniu terminów majowych, jeśli pozwolą na to okoliczności, odbędzie się 14 czerwca, a bierzmowanie, jak było ustalone – dnia 10 czerwca.

1. Podziękowanie

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i sympatykom naszego kościoła, za ofiary składane poprzez konto bankowe, dostępne na stronie internetowej parafii oraz obecnym w kościele.

1. Prasa katolicka

W zakrystii jest dostępny kwietniowy numer Rycerza Niepokalanej, kartki świąteczne, świece  i baranki wielkanocne. Tygodniki katolickie są dostępne na stronach internetowych.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: Danuta Urbańska,l. 72, z Kadłubka, Bogusław Nastarowicz, l.66, z Leśmiana, Longina Sapanowska, l. 94, ze Śląskiej i Teresa Chylińska, l. 64, z Gersona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.