29 marca 2020

V Niedziela Wielkiego Postu  – 29.III.2020

1. Liturgia w naszym kościele                                                                                                                  Podczas epidemii odwołane są nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa i  Gorzkie Żale. Msze święte w niedziele i dni powszednie są sprawowane wg stałego porządku. Spowiadamy podczas każdej Mszy św.  W Wielkim Tygodniu, jak zauważymy potrzebę, wprowadzimy dyżury spowiedzi także poza sprawowaną liturgią. Zapraszamy na prywatną całodzienną  adorację Najśw. Sakramentu  i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00.                  2. I Komunia św.

Na pytanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych  odnośnie do dnia I Komunii św., odpowiadamy, że Kuria Archidiecezji Łódzkiej tuż po świętach wielkanocnych podejmie decyzję o ewentualnym przesunięciu terminu, i na kiedy, w zależności od daty powrotu dzieci do szkół.

3. Odwiedziny chorych

W najbliższy I Piątek – 3 kwietnia, nie odwiedzamy chorych, z wyjątkiem pilnych wezwań indywidualnych.

4. Wielki Tydzień  i święcenie pokarmów wielkanocnych

Za tydzień, Niedzielą Palmową, rozpoczniemy Wielki Tydzień, niestety w ograniczonej liczbie w kościele. Zachęcamy do duchowej łączności z liturgią poprzez transmisje telewizyjne i radiowe. W naszym kościele liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana jak w poprzednich latach, czyli w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o 18.30, w Wielką Sobotę – po przejściu na czas letni –  o g. 20.00. W Wielką Sobotęnie będzie święcenia pokarmów  wielkanocnych. Nie będzie także procesji wielkanocnej w uroczystość Zmarwychwstania Pańskiego.

5. Żywy Różaniec

Za tydzień, w pierwszą niedzielę kwietnia, nie będzie wymiany tajemnic różańcowych. Osoby należące do Żywego Różańca, niech odmawiają dalej różaniec zgodnie z podziałem  tajemnic w marcu. Prosimy zelatorki o telefoniczne powiadomienie osób w swoich różach.

1. Podziękowanie

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i sympatykom naszego kościoła, za ofiary składane poprzez konto bankowe, dostępne na stronie internetowej parafii.

1. Prasa katolicka

W zakrystii jest dostępna prasa katolicka z przed dwóch tygodni, Rycerz Niepokalanejna kwiecień, kartki świąteczne i  baranki wielkanocne. Tygodniki katolickie są dostępne na stronach internetowych.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: Jan Rudy,l. 72, z Zapolskiej, Krystyna Owczarek, l.88, z Felińskiego, Stefania Spychalska, l. 84, z Nałkowskiej, Zofia Bereda, l. 88, z KWP, Antoni Ciechomski, l. 82, ze Śląskiej i małżonkowie: Krystyna i Jerzy Sobczakowie, l. 85 i 86, z Makuszyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.