1 marca 2020

I Niedziela Wielkiego Postu – 1.III.2020

1. Nabożeństwa i adoracje w Wielkim Poście

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.

• dziś o g. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • w piątek – droga krzyżowa: dla dzieci (17.00), dorosłych i młodzieży (19.00).
  • Godzinki o Męce Pańskiej, od poniedziałku do czwartku, o g. 18.00.
  • W kaplicy kościoła – całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu i krzyża, o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, od 16.00 – modlitwy grup parafialnych. Puszka przy krzyżu – na kwiaty do Grobu Bożego. W intencji darczyńców, będzie ofiarowana Msza św. rezurekcyjna.
  1. Kościół stacyjny

W najbliższypiątek, 6 marca, nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym, spośród 40 kościołów w naszym mieście, do których pielgrzymujemy w okresie wielkiego postu. Msza św., której będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak, będzie sprawowana o g.18.00,nie o 18.30. Lista kościołów stacyjnych – w gablocie, od strony parku. Z racji I Piątku – odwiedziny chorych z Komunią św., spowiedź dzieci od 16.45, droga krzyżowa i Komunia św. pierwszo-piątkowa.

1. 3. Szkoła Montessori

Kandydatów do Klasy 0 i I – szej szkoły podstawowej zapraszamy na dzień otwartydnia 9 marca, w g. 16.00 – 18.00, do powstającej przy naszym klasztorze Franciszkańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori.

1. Pielgrzymki

Zapraszamy na pielgrzymki: 24-25 kwietnia – do Trzebnicy, Legnicy i innych miejsc na Dolnym Śląsku, 14 -20 maja, do RzymuMedjugorieoraz 7 czerwca, na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiegow Warszawie.

1. Inne ogłoszenia
  • Dziś o 15.00, w salce przy kancelarii – przygotowanie dorosłych do bierzmowania.
  • W Biurze Radia Maryja, są przyjmowane PIT-y z odpisami podatkowymi 1 % dla Radia Maryja i Radia Niepokalanów.
  • W kościele, możemy złożyć dary – żywność, na paczki dla ubogich na Wielkanoc.
  • Fundacja Betania zaprasza na rekolekcje z Postem Daniela.
  • Dziś przypada Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej walczyli o suwerenność i niepodległość Ojczyzny.
  1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym– rozważania rekolekcyjne i magnesy z myślami kard. Stefana Wyszyńskiego, w Niedzieli o księżach wyklętych i seniorach, w Idziemyo sensie postu i spowiedzi bez rozgrzeszenia, w Przewodniku Katolickim – o przebaczeniu. Ponadto możemy nabyć:Rycerza Niepokalanej, Miłujcie się, najnowsza adhortację papieską, dewocjonalia i zioła lecznicze. Zapraszamy także do biblioteki. Dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

1. Zmarli w minionym tygodniu

Zdzisława Ogórowska, l. 88, ze Staffa, Marcin Kubczak, l. 42, z Makuszyńskiego i Paweł Mientkiewicz, l. 62, z Nałkowskiej. Wieczny odpoczynek …