23 lutego 2020

VII Niedziela Zwykła – 23.II.2020

1. Porady prawne i Środa Popielcowa

W najbliższy wtorek – bezpłatne porady prawne, po zgłoszeniu w kancelarii. W Środę Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Porządek Mszy świętych z obrzędem posypania popiołem – powszedni,  z dodatkową Mszą św. o 1000i 1700– dla dzieci. Tego dnia klasy siódme i ósme szkół podstawowych oraz szkoły średnie rozpoczną rekolekcje wielkopostne o  g.8.45 i 12.00w kościele, w czwartek i piątek – od 9.00 do 13.00na Arenie Atlas. W piątek o 19.00  Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza rodziny na Arenę Atlas.

1. Nabożeństwa i adoracje w Wielkim Poście

W Wielkim Poście zapraszamy na:

• Drogę krzyżową – w piątki dla dzieci o 17.00 oraz dla dorosłych i młodzieży o 19.00;
  • Gorzkie Żale – w niedziele o g. 17.00
  • Całodzienną adorację eucharystyczną, o g. 15.00 – Koronkę do Miłosierdzia Bożego i od 16.00 – modlitwy adoracyjne prowadzone przez grupy parafialne.
  1. Elektroodpady

Do najbliższego piątku o g. 10.30, przy głównych schodach kościoła, w miejscu byłego kosza na makulaturę, możemy złożyć elektroodpady – zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne, które zabrane i sprzedane przez Green Office (czyt: griin ofis), będą finansowym wsparciem szpitala Sióstr Orionistek na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

1. I Niedziela Wielkiego Postu

W następną niedzielę: a)podczas Mszy św. o g. 14.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone książeczki komunijne, a następnie odbędzie się spotkanie z rodzicami; b)o 15.00 – w salce przy kancelarii – rozpocznie się przygotowanie dorosłych do bierzmowania i c)po Mszach św. będą zbierane ofiary na Caritas Arch. Ł. Przedstawiciele Hospicjum przy Pojezierskiej dziękują za ofiary 6648PLN w ub. niedzielę.

1. 5. Szkoła Montessori

Kandydatów do Klasy 0 i I – szej szkoły podstawowej zapraszamy na dzień otwartydnia 9 marca, w g. 16.00 – 18.00, do powstającej przy naszym klasztorze Franciszkańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori.

1. Pielgrzymki

Zapraszamy na pielgrzymki: 24-25 kwietnia – do Trzebnicy, Legnicy i innych miejsc na Dolnym Śląsku, 14 -20 maja, do RzymuMedjugorieoraz 7 czerwca, na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiegow Warszawie.

1. Prasa katolicka

W prasie katolickiej: w marcowym numerze Rycerza Niepokalanej – o żołnierzach niezłomnych i miłości św. Maksymiliana do żydów, w tygodnikach: Niedzieli,Gościu Niedzielnym, IdziemyPrzewodniku Katolickimosensie wielkopostnych umartwień i nowej adhortacji Apostolskiej Querida Amazonia, którą też możemy nabyć. Od 28 lutego do kin wchodzi film Najświętsze Serce– o historii objawień św. Małgorzacie Alacoque.

1. Zmarli

Lucyna Maler,  l. 84, z Zapolskiej, Teresa Ciesielska, l. 84, z Wyższej, Jadwiga Łakomiak, l. 71, Rydla, Bożena Walczak,  l. 69, z Gojawiczyńskiej,  Stefan Francuziak, l. 94, z Gersona, Marianna Bakura, l. 83, z Dąbrowskiego,Anna Kawka, l. 60, z KWP, Krystyna Ziemińska, l. 90, z Dąbrowskiego i Helena Adamczewska, l. 97, z Umińskiego.