16 lutego 2020

VI Niedziela Zwykła – 16.II.2020

1. Kurs przedmałżeński i porady prawne

We wtorki o 18.00, odbywają się katechezy przedmałżeńskie.  W najbliższy wtorek, także o 18.00 – bezpłatne porady prawne, po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej.

1.  Szkoła Montessori

Kandydatów do Klasy 0 i I – szej szkoły podstawowej zapraszamy na dzień otwartydnia 9 marca, w g. 16.00 – 18.00, do powstającej przy naszym klasztorze Franciszkańskiej Szkoły Podstawowej Montessori.

3.Arena Rodzin

Ks. Abp Grzegorz Ryś, zaprasza rodziny z dziećmi na Arenę Rodzin, w piątek, 28 lutegoo g. 19.00. Bezpłatne bilety, będą do nabycia na miejscu, przed wejściem.

1. Pielgrzymki

Zapraszamy na następujące pielgrzymki pod naszą opieką duszpasterską:

• 24-25 kwietnia – do Trzebnicy, Legnicy, Świdnicy, Krzyżowej i innych miejsc na Dolnym Śląsku.
  • 14 -20 maja, do Rzymuna Narodową Pielgrzymkę w 100 lecie urodzin Jana Pawła II oraz do Medjugoriei innych bliskich miejsc.
  • 7 czerwca, na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiegow Warszawie. Chętni na zorganizowany wyjazd pociągiem z Łodzi Widzew, mogą zapisać się w kiosku z wpłatą 10 PLN zaliczki na bilet. Wiernych, którzy indywidualnie chcą udać się, także prosimy o zapisanie się, aby mogli otrzymać kartę wejściową na plac i parking.
  • O innych jednodniowych pielgrzymkach są informacje w gablotach.
  1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Niedzieli – o karnawale po katolicku, w Gościu Niedzielnym o spotkaniach Papieża Franciszka z Janem Pawłem II, w Idziemy– artykuł „Samotni czy single”, w Przewodniku Katolickim – rozmowa z Hanną Suchocką o Kościele, w najnowszym Miłujcie sięo nawróceniu pielęgniarki aborcyjnej w czasie akcji ratunkowej w Himalajach. Ponadto możemy nabyć:  Rycerza Niepokalanej, dewocjonalia, książki i zioła lecznicze.

1. 6. Hospicjum

Gościmy dziś przedstawicieli powstającego hospicjum przy Pojezierskiej w Łodzi, którzy proszą nas o pomoc w budowie.

1. Zmarli

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Urszula Zielińska, l. 64, z Rydla i Jadwiga Jankowska, l. 81, ze Staffa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Pielgrzymki w parafii Św. Maksymiliana M. Kolbego w r. 2020

• 24-25 kwietnia – do Trzebnicy, Legnicy, Świdnicy, Krzyżowej i innych miejsc na Dolnym Śląsku, z zapisami w kiosku
  • W dniach: 14 -20 maja, do Rzymuna Narodową Pielgrzymkę w 100 lecie urodzin Jana Pawła II oraz do Medjugoriei innych miejsc – z zapisami w kancelarii parafialnej.
  • 23 maja – do Niepokalanowa, z dziećmi komunijnymi
  • 30 maja – do Lichenia  z Asystą Parafialną i dziećmi rocznicowymi
  • 6 czerwca – do Częstochowy z Żywym Różańcem
  • 12 lipca – do Częstochowy z Radiem Maryja
  • 26 lipca – do Niepokalanowa z Rycerstwem Niepokalanej
  • 26 sierpnia do Częstochowy z Asystą Par. i Czcicielami św. Michała Arch.
  • 6 września – do Torunia z Radiem Maryja

Dnia 7 czerwca, w Warszawie, odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Chętni na zorganizowany wyjazd pociągiem z Łodzi Widzew, mogą zapisać się w kiosku z wpłatą 10 PLN zaliczki na bilet. Wiernych, którzy indywidualnie chcą udać, także prosimy o zapisanie się, aby mogli otrzymać kartę wejściową na plac i na parking samochodu.