2 lutego 2020

Niedziela  – Ofiarowanie Pańskie –  2.II.2020

1. Dni eucharystyczne

W najbliższy I Czwartek lutego o g. 18.00 – nabożeństwo Godziny Świętej. W I Piątek – odwiedziny chorych z Komunią św. Od 16.45 – spowiedź i o 17.00 – Msza św. dla dzieci.

1. Synod

W sobotę, 8 lutego o 12.00 w Bazylice Archikatedralnej – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia, na rozpoczęcie trzeciego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, poświęcony parafii.

1. Dzień Chorego

W następny wtorek, 11 lutego – XXVIII Światowy Dzień Chorego. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych –  o g. 10.00.

1. Kurs przedmałżeński

Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpocznąsięw naszej parafii dnia 11 lutego o g. 18.00. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Najbliższe porady prawne, odbędą się także we wtorek, 11 lutego o 18.00, po wcześniejszym zapisaniu się w kancelarii parafialnej.

5.Arena Rodzin

Ks. Abp Grzegorz Ryś, zaprasza rodziny z dziećmi na Arenę Rodzin, w piątek, 28 lutegoo g. 19.00. Bezpłatne bilety, będą do nabycia na miejscu, przed wejściem.

6.Biuro Radia Maryja

Od dziś, Biuro Radia Maryja, będzie czynne, jak pół roku temu, czyli w poniedziałki (16.00 -18.00) i w czwartki (8.00 – 10.00). W trzecie niedziele miesiąca po Mszy św. w intencjach Biura, w Bibliotece, będą zbierane ofiary na Radio Maryja.

7.Rekolekcje

Franciszkanie z Łagiewnik,w dniach 21 – 23 lutego zapraszają młodzież do 35 roku życia do naszego w Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach na rekolekcje powołaniowe. Szczegółowe informacje, na stronie internetowej: barka.franciszkanie.pl

1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Niedzieli– odpowiedź na pytanie: Komu można odmówić Komunii św., wGościu Niedzielnym o Chiarze Lubich i debacie na temat praworządności w Polsce, w Przewodniku Katolickimo kobietach, które nie są siostrami zakonnymi, a jednak żyją we wspólnocie, w oddaniu życia i mówią o sobie: było warto! Są dostępne także:  Idziemy, Rycerz Niepokalanej i dewocjonalia. Z racji Dnia Życia Konsekrowanego, dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na siostry klaryski. Teraz z krótką nauką o powołaniu wystąpi s. Andrzeja Wyszkowska,Misjonarka Świętej Rodziny z Mławy.

1. Zmarli

W minionym tygodniu  z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Jerzy Skalski, l.  77, z Makuszyńskiego, Stefania Lewa, l. 92, z Makuszyńskiego,   Celina Kolińska, l. 79, z Dąbrowskiego, Zofia Zielak, l. 66, z Umińskiego, Cecylia Moszyńskal. 86, z KWP. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.