26 stycznia 2020

III Niedziela Zwykła – 26.I.2020
1. Kurs przedmałżeński
Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii dnia 11 lutego o g. 18.00. Zapisy podczas pierwszego spotkania.
2. I Sobota
W I Sobotę, 1 lutego, Msza św. z oddaniem się Niepokalanemu Sercu NMP i udziałem Rycerstwa Niepokalanej, o g. 8.00.
3. Święto Ofiarowania Pańskiego
W następną niedzielę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu:
• Poświęcenie świec – podczas każdej Mszy św.
• Po Mszy św. o g. 8.00 – spotkanie przewodniczących grup parafialnych.
• Podczas Mszy św. o g. 14.00, dzieci z klas trzecich, będą miały poświęcone świece, a następnie odbędzie się spotkanie z rodzicami.
• Podczas każdej Mszy św., z krótką nauką o powołaniu wystąpi s. Andrzeja Wyszkowska, Misjonarka Świętej Rodziny z Mławy
• Z racji Dnia Życia Konsekrowanego po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na siostry klaryski.
• Obchody Dnia Życia Konsekrowanego Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego, odbędą się w sobotę 1 lutego podczas Mszy św. o godz. 12.00
4. Rekolekcje
Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 7-9 lutego b. r. Franciszkanie także w dniach 21 – 23 lutego zapraszają młodzież do 35 roku życia do naszego w Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach na rekolekcje powołaniowe. Szczegółowe informacje, na stronie internetowej: barka.franciszkanie.pl
5. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – o inicjatywie papieża Franciszka o ustanowieniu Niedzieli Słowa Bożego, przemówienia papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie, jak mogło dojść do takiego ludobójstwa i o tym, jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i żyć pełnymi garściami, w Przewodniku Katolickim o tym jak czytać Biblię, aby zmieniała nasze życie, w Niedzieli – o zagrożeniach internetu wobec dzieci, w Idziemy o żądzy pieniądza. Ponadto są dostępne: lutowy Rycerz Niepokalanej, świece gromniczne i komunijne, zioła lecznicze i książki. Po Mszy św. zapraszamy do biblioteki na przegląd prasy religijnej i herbatę. Bracia Klerycy rozprowadzają dziś pismo seminaryjne Nasze Życie. W kilku zdaniach bieżący numer przedstawi jeden z Braci.
6. Zmarli
Anna Janik, l. 97, z Broniewskiego, Natalia Gaca, l. 86, z Dąbrowskiego, Wiesława Matusiak, l. 63, z Makuszyńskiego, Alicja Rzepa, l. 63, z Gojawiczyńskiej, Elżbieta Szypowska, l. 69, ze Żwirowej, Władysława Smułka, l. 88, z Broniewskiego i Jadwiga Grzybowska, l. 90, z Zapolskiej, pochowana w Michałowie k/Biłgoraja.