19 stycznia 2010

II Niedziela Zwykła – 19.I.2020

1. Kolęda
Jutro, 20 stycznia – zakończymy tegoroczną kolędę w naszej parafii, odwiedzając wiernych przy ul. Felińskiego 4, 5 A, KWP 1 i 2. Kto chciałby uzupełnienia w odwiedzinach, jutro po południu, prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.
2. Niedziela 26 stycznia
W następną niedzielę, 26 stycznia:
• Podczas wszystkich Mszy św. będzie przedstawione sprawozdanie ojca proboszcza z tegorocznej kolędy.
• Bracia klerycy z Łagiewnik, będą rozprowadzać pismo Nasze Życie i złożone dobrowolne ofiary, będą wsparciem naszego franciszkańskiego Seminarium.
• Podczas Mszy św. o g. 11.00 dzieci ze Studia Piosenki Klubu Dąbrowa i z Centrum Kultury Młodych, wystąpią ze śpiewem kolęd i pastorałek oraz po Mszy św. zaprezentują krótki koncert kolęd.
3. Pielgrzymki
• Prezydium Konferencji Episkopatu Polski organizuje Narodową Pielgrzymkę do Rzymu na 100 urodziny św. Jana Pawła II. Centralnym jej wydarzeniem będzie Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w bazylice świętego Piotra w niedzielę 17 maja br. Osoby zapisane w naszej parafii, będą mogły wyjechać spod naszego kościoła, w pielgrzymce organizowanej przez Biuro As Tur.
• W tym samym czasie wspólnoty różańcowe przy naszej parafii organizują pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje szczegółowe o pielgrzymkach w gablotach.
4. Kurs przedmałżeński i AA
Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii dnia 11 lutego. Spotkania – we wtorki, o g. 18.00. W środy o g. 18.15 odbywają się spotkania AA.
5. Makulatura
Ze względu na odmowę dalszej współpracy firmy LRG z naszą parafią, odbierającej makulaturę, prosimy aby nie przynosić jej więcej pod kościół.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym: skąd się bierze pokój serca, dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu oraz reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża, w Niedzieli – o ekumenizmie, w Przewodniku Katolickim – o Chiarze Lubich, która pokazała jak ocalić wiarę w czasach zamętu. Zachęcamy do nabycia świec gromnicznych i komunijnych oraz dla osób, które odmawiają brewiarz – franciszkańskie kalendarze liturgiczne określające czytania na każdy dzień. Dziękujemy o. Robertowi Stachowiakowi za dzisiejsze kazania o Rycerstwie Niepokalanej.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana: Józef Orzeł, l. 82, z Broniewskiego, Zbigniew Kapka, l. 83, z Jadwinina k/Pabianic, Cecylia Bednarek, l. 82, ze Staffa, Wiesława Piesyk, l. 93, z Gałczyńskiego, Janina Tudela, l. 82, z Broniewskiego, Teresa Łoś, l. 88, z Kadłubka, Lucyna Wiśniewska, l. 84, z Kadłubka, Franciszek Pierzak, l. 86, z ul. Nałkowskiej i Halina Malinowska, l. 90, z Deotymy. Wieczny odpoczynek racz im …