15 grudnia 2019

III Niedziela Adwentu 15.XII.2019

1. Pomoc charytatywna
Dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na Fundusz Ochrony Macierzyństwa, wspierający najuboższe matki w stanie błogosławionym i z małymi dziećmi. Świąteczne paczki żywnościowe z darów, które złożyli wierni i przygotowane przez zespół charytatywny przy naszej parafii, będą wydawane w piątek, 20 grudnia, od 10.00 do 12.00 i w sobotę, od 10.00 do 14.00, w salce Biura Radia Maryja.
2. Opłatki
Zachęcamy do nabycia świec wigilijnych, opłatków, kartek świątecznych i kalendarzy. Br. Paweł jeszcze w tym tygodniu będzie roznosił poświęcone opłatki wigilijne do mieszkań parafian. Opłatek wigilijny – to nie jest towar, powinien być pobłogosławiony. Dzielmy się pobłogosławionym opłatkiem, aby zachować duchowy wymiar świąt Bożego Narodzenia. Kto nabył opłatek w sklepie, powinien zatroszczyć się także o jego poświęcenie w kościele.
3. Konferencja
W najbliższy wtorek, po Mszy św. z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża o g. 18.30, p. Monika Mularska Kucharek wygłosi konferencję o wybaczaniu w rodzinie. Zapraszamy.
4. Rekolekcje z abpem G. Rysiem
W dniach 21-23 grudnia o g. 20.00, w Bazylice Archikatedralnej, odbędą się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Abp Grzegorz Ryś.
5. Kiosk
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o tym, jak rodziło się powołanie kapłańskie papieża Franciszka i jak kard. Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich, w Niedzieli – o wierze, która daje szczęście, w Przewodniku Katolickim o przyszłości Kościoła w małych wspólnotach. Są także: Idziemy, nowy numer Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej i dewocjonalia. Do biblioteki zapraszamy na herbatę i przegląd prasy religijnej.
6. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Pana: Janusz Trojnarski, l. 85, z Zapolskiej, Sławomir Kozłowski, l. 61, z Nałkowskiej, Andrzej Manelski, l. 66, z Gojawiczyńskiej, Jadwiga Ducmalewska, l. 70, z Nałkowskiej, Władysław Pawłowski, l. 88, z Zapolskiej. Wieczny …