17 listopada 2019

XXXIII Niedziela Zwykła – 17.XI.2019

1. Wypominki
W listopadzie, od poniedziałku do piątku, o g. 18.00, modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych. W kancelarii parafialnej oraz po dziś po Mszach świętych, są przyjmowane są wypominki roczne, które rozpoczną się w pierwszy piątek grudnia.
2. Opłatek wigilijny
W obecnym miesiącu, łącznicy parafialni i br. Paweł, roznoszą opłatek wigilijny i dla chętnych – program najbliższej kolędy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na adaptację pomieszczeń klasztornych na szkołę.
3. Konferencja
W I-sze i III-cie wtorki miesiąca podczas Mszy św. wieczornej modlimy się o dobrą żonę i dobrego męża. Zapraszamy w najbliższy wtorek na Mszę św. o g. 18.30 i konferencję o słowie miłość wg Biblii.
4. Honoratki
Siostry Honoratki zapraszają dziewczęta na dzień skupienia Piękno jest w Tobie, w najbliższą sobotę, 23 listopada, do Nowego Miasta nad Pilicą.
5. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Niedzieli – o siostrach klauzurowych i starości, w Gościu Niedzielnym – wywiad z Abby Johnson, autorki książki „Nieplanowane”, którą możemy nabyć w naszym kiosku a film obejrzeć w kinach. Ponadto polecamy: Idziemy, Rycerza Niepokalanej, Przewodnik katolicki, kalendarze, kartki świąteczne, książki i dewocjonalia. Zapraszamy także do biblioteki.
6. Zbiórki
· Z racji święta Ofiarowania NMP w najbliższy czwartek, w następną niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar dla sióstr klauzurowych – klarysek w Miedniewicach i Sitańcu k/Zamościa.
· Dziś bracia klerycy zbierają ofiary do puszek na paczki świąteczne dla dzieci z domu dziecka przy ul. Spadkowej w Łodzi i inne dzieci, otoczone opieką duszpasterską przez nasze franciszkańskie Seminarium.
7. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Alicja Kontosz, l. 74, z Kadłubka, Jerzy Wypych, l. 65, z Wyższej , Barabara Krajewska, l. 78, z Koźmiana i Lucjan Stolarczyk, l. 88, z Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.