29 września 2019

XXVI Niedziela Zwykła – 29.IX.2019
1. Prawnik i Różaniec
We wtorek, 1 października o g. 18.00, będą wznowione bezpłatne spotkania z prawnikami. Po południu o 17.50, procesją eucharystyczną rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe oraz o 18.30 – trzydniowe przygotowanie do urocz. św. Franciszka. W przeddzień uroczystości – po Mszy św. o 18.30 – nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci Świętego.
2. I Piątek i św. Franciszka
W uroczystość św. Franciszka, 4 października, z racji I Piątku, odbędą się: odwiedziny chorych z Komunią św., od g. 16.45 – spowiedź i o g. 17.00 – Msza św. dla dzieci, podczas której klasy trzecie, będą miały poświęcone różańce komunijne. Apelujemy do rodziców, aby w trosce o religijne wychowanie, dzieci przystępowały do spowiedzi i Komunii św. pierwszo piątkowej, a w październiku brały udział w nabożeństwach różańcowych.
3. I Sobota
W I Sobotę – Msza św. o g. 8.00 z poświęceniem się Niepokalanemu Sercu Maryi. Planowana tego dnia Msza św. o dobrą żonę i dobrego męża, będzie sprawowana 12 października o 17.00. Zapraszamy wszystkie osoby samotne. Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza także w sobotę na XII męski różaniec, który będzie odmawiany po Mszy św. o godz. 1000 w parafii Zesłania Ducha Świętego, przy pl. Wolności, idąc ul. Piotrkowską.
4. Bierzmowanie
W niedziele, o g. 15.00, w salce przy kancelarii parafialnej, odbywa się przygotowanie dorosłych do bierzmowania. W następną niedzielę – 6 października, będą wznowione spotkania przygotowujące do bierzmowania: dla klas siódmych po Mszy św. o 11.00, ósmych – o g. 9.30 i pierwszych średnich o g. 18.30. Klasy siódme zapraszamy z rodzicami.
5. Św. Faustyna
W następną niedzielę także, po Mszy św. o g. 18.00, w kościele Św. Faustyny, której będzie przewodniczył ks. bp Damian Muskus z Krakowa, rozpocznie się procesja z relikwiami Św. Faustyny do archikatedry. W piątek o g. 17.00, Siostry MB Miłosierdzia zapraszają na spotkanie o duchowości św. Faustyny do klasztoru przy Krośnieńskiej 9.
6. Budżet Obywatelski
W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, po Mszach świętych, możemy głosować na utworzenie nowoczesnych sal multimedialnych dla Szkoły Podstawowej nr 64 przy Anczyca
7. Spotkanie edukacyjne
Żłobek Kolebka organizuje spotkanie w sobotę, 5 października o g. 11.00, nt. wychowania dziecka do 3 roku życia z psycholog Anną Hryniewicz z Warszawy, współautorką programu zabaw fundamentalnych Colina Rose (czyt: Kolina Rąs) w Wielkiej Brytanii.
8. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, ziół i dewocjonaliów. Na przegląd prasy zapraszamy do biblioteki. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
8. Zmarli
Wojciech Słowikowski, l. 56, z Felińskiego, Wojciech Radomiak, l. 68, z Broniewskiego, Wanda Bednarek, l. 64, z Umińskiego, Robert Słowiński, l. 58, z Felińskiego, Kazimiera Gierczyńska, l. 83, z Felińskiego, Piotr Jastrzębski, l. 29 i Helena Piaseczna, l. 88, z Umińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.