15 września 2019

XXIV Niedziela Zwykła – 15.IX.2019

1. Liturgia
W obecnym tygodniu obchodzimy liturgiczne święta:
¥ We wtorek, 17 września – Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. O g. 12.00 w archikatedrze – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp Grzegorza Rysia w 80-tą rocznicę paktu Ribbentrop–Mołotow.
¥ W środę – św. Stanisława Kostki, patrona Polski i odpust w katedrze
¥ W czwartek – św. Józefa z Kupertynu
¥ W sobotę – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
¥ W piątek, o 1745, rozpocznie się dziewięciodniowa nowenna ku czci św. Michała Arch.
2. Bierzmowanie
W dzisiejszą niedzielę, o g. 15.00, w salce przy kancelarii parafialnej, rozpocznie się przygotowanie dorosłych do bierzmowania. Zapisy – podczas spotkania. W niedzielę, 1 października, podczas Mszy św. o g. 11.00 rozpocznie się trzyletnie przygotowanie do bierzmowania uczniów klas siódmych. Pierwsze spotkanie –z rodzicami. Dnia 1 października, będą także wznowione spotkania przygotowawcze klas ósmych o g. 9.30 i pierwszych szkół średnich o g. 18.30.
3. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki: do Lourdes – 20 października i na Cypr – 3 listopada.
4. Parking
Wiernych korzystających z parkingu kościelnego, prosimy, aby parkować przed kościołem, od strony parku, wzdłuż przy kościele aż do kancelarii parafialnej. Prosimy nie parkować w miejscach oznaczonych od ul. Felińskiego.
5. Badania
Szpital Zakonu Bonifratrów w Łodzi zaprasza osoby w wieku 50-65 lat, na bezpłatne, profilaktyczne badania kolonoskopii w zakresie wykrywania raka jelita grubego.
6. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w kiosku, który jest otwarty między Mszami od 6.30 do 14.00. Po wieczornej Mszy św. prasa jest dostępna w zakrystii. Biblioteka jest otwarta od 9.00 do 14.00. Z prasy: w Gościu Niedzielnym – dlaczego krzyż jest atakowany, w Niedzieli – jaką rolę powinny pełnić media, w Przewodniku Katolickim – o misjonarce dr Wandzie Błeńskiej.
7. Zbiórki
Dziś po Mszach świętych, zgodnie z ogłoszeniem, są zbierane ofiary na powstanie przy naszym kościele szkoły podstawowej. Dziękujemy już tym, którzy w kopertach i poprzez konto złożyli ofiary. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar na Caritas Arch. Łódzkiej.
8. Zmarli
Barbara Wereszko, l. 86, ze Staffa, Irena Chojnacka, l. 81, z Zapolskiej, Krystyna Żurek l. 85, z Makuszyńskiego, Ryszard Wrzesiński, l. 69, z Kadłubka, Alina Rożniało, l. 65, z Felińskiego, Zdzisław Krawczyk, l. 83, ze Staffa i Krzysztof Florczyk, l. 60, z Gersona.