18 sierpnia 2019

XX Niedziela Zwykła -18.VIII.2019

1. Podziękowanie
Dziękujemy wolontariuszom parafialnym za zorganizowanie VIII Festynu Rodzinnego i koncertów muzycznych, grupom parafialnym za adorację eucharystyczną, Czcicielom św. Michała za udekorowanie terenu kościelnego, ministrantom i wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżywania odpustu św. Maksymiliana. Bóg zapłać. Fundacja Most do Nieba, dziękuje za ofiary na hospicjum w Wilnie – 11315 PLN.
2. Pielgrzymka
W najbliższą środę, 21 sierpnia, po Mszy św. o g. 6.00 w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej, wyruszy 94 Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W poniedziałek, 26 sierpnia, w Częstochowie, pielgrzymi wezmą udział w uroczystościach NMP Częstochowskiej. Wspierajmy pielgrzymów naszą modlitwą. Dziś po Mszach świętych, możemy złożyć ofiarę na posiłek dla VIII Grupy Franciszkańskiej, którą będzie prowadził o. Stanisław Ziemiński i pomocą będzie służył o. Sławomir Denderski z Miedniewic.
3. Pielgrzymki
Zachęcamy na inne następujące pielgrzymki autokarowo – samolotowe:
• 26 VIII – do Częstochowy
• 14 IX – do Włocławka na pokutne spotkanie Polska pod Krzyżem, podobnego do ubiegłorocznego Różańca do granic. Zapisy – w kiosku i Biurze Radia Maryja. Także w sobotę, 14 września, dzieci zapraszamy na ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie. Zapisy – w kiosku.
• 20 października – pięciodniową – do Lourdes
• 3 listopada – dziewięciodniową – na Cypr
• 5 października – 9 dniowa do Medjugorie organizowana przez Parafię Św. Józefa Oblubieńca z Łodzi na Rudzie.
4. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – dodatek historyczny o powstaniu śląskim oraz wspomnienie zmarłego księdza aktora Kazimierza Orzechowskiego, w Niedzieli – ciekawe wywiady z kard. Robertem Sarahem i Lechem Dokowiczem, organizatorem akcji modlitewnej Polska pod Krzyżem. Zachęcamy też do nabycia: Przewodnika Katolickiego, Idziemy, a do biblioteki na przegląd prasy religijnej.
5. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Janina Matusiak, l. 80, z Zapolskiej, Alicja Lewandowska, l. 86, z Rydla, Janina Kowara, l. 90, z Gałczyńskiego, Teresa Kacprzyk, l. 87, z Umińskiego i Marianna Żuberek, l. 88, z Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.