11 sierpnia 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela Zwykła – 11.VIII.2019

1. Adoracja przed odpustem
Dziś po południu, od g. 15.00 oraz w poniedziałek i we wtorek – całodzienna adoracja eucharystyczna przed odpustem św. Maksymiliana. Przez trzy najbliższe wieczory, podczas Mszy św. o g. 18.30, odbędzie się tzw. Triduum. Kazania będzie głosił o. Tomasz Szok. Dodatkowo we wtorek, z racji 13 – go dnia miesiąca – nabożeństwo fatimskie.
2. Odpust i Wniebowzięcie NMP
Dnia 14 sierpnia, w środę, obchodzimy uroczystość odpustową Św. Maksymiliana. Dodatkowa Msza św. będzie sprawowana o g. 10.00. Centralnej Mszy św. o g. 18.30, będzie przewodniczył pochodzący z naszej parafii Ks. Paweł Lisowski. W środę, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP – porządek Mszy świętych z poświęceniem ziół i kwiatów- niedzielny. Od g. 8.30 do 18.30 – przy kościele, będzie czynne stoisko firmy Synexus z bezpłatnym kontrolnym badaniem ciśnienia, cukru, BMI i tkanki tłuszczowej. Teraz słowa zachęty do udziału w wydarzeniach kulturalnych i festynie rodzinnym skieruje do nas przedstawicielka wolontariuszy przy naszej parafii.……

4. Pielgrzymki
Od 21 do 26 sierpnia, odbędzie się Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do wszystkich grup i Grupy Franciszkańskiej – przy kościele MB Zwycięskiej, od jutra, w dni powszednie w g. 10.00 – 12.00 oraz 17.00 – 20.00. Przy naszym kościele – zapisy tylko do grupy duchowej, w następną niedzielę 18 sierpnia. Jednocześnie za tydzień, odbędzie się zbiórka ofiar na posiłek dla pielgrzymów. Oprócz pieszych, odbędą się pielgrzymki autokarowe: 26 VIII – do Częstochowy, 14 IX – po rezygnacji ze Świętego Krzyża, do Włocławka na spotkanie Polska pod Krzyżem w ramach dorocznej Wielkiej Pokuty organizowanej przez Fundację Solos Dios Basta i do Niepokalanowa także 14 IX na ogólnopolskie spotkanie z dziećmi. Zapraszamy także na samolotowe pielgrzymki: 20 października – pięciodniową – do Lourdes i 3 listopada – dziewięciodniową – na Cypr. Franciszkanie ze Rzgowskiej zapraszają na pielgrzymkę do Zamościa, Krasnobrodu i Radecznicy – dnia 14 września.
4. Informacje kurialne
Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza:
• W urocz. Wniebowzięcia NMP – na Mszę św. do katedry o g. 9.30 pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia
• Oraz do Szkół: Ekumenicznej Biblijnej i Katechistów
5. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Niedzieli – o pieszych pielgrzymkach do Częstochowy i program odpustu św. Maksymiliana w naszej parafii, do Gościa Niedzielnego – dołączona jest płyta CD z pieśniami maryjnymi i patriotycznymi. Ponadto możemy nabyć: Idziemy, Rycerza Niepokalanej, kalendarze i zioła. Zapraszamy także do Biblioteki.
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Jacek Napierała, l. 65, z Gałczyńskiego, Jerzy Obolewski, l. 85, z Dąbrowskiego, Stanisława Sarnat, l. 93, Dąbrowskiego, Kamila Pieńkowska l. 89, z Umińskiego. Wieczny odpoczynek ..