16 czerwca 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Urocz. Najświętszej Trójcy – 20.VI.2019

1. Boże Ciało
W najbliższy czwartek, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ze względu na procesję, nie będzie Mszy św. o 12.30. Po Mszy św. o g. 11.00, odbędzie się uroczysta procesja, ulicami: Tatrzańską, Rydla, Anczyca, Felińskiego i zakończy błogosławieństwem przy kościele. Kazanie będzie głoszone podczas Mszy św., nie po procesji jak było w ubiegłych latach. Ołtarze przygotowują: I – FZŚ i Grupa Pielgrzymkowa, II – Wspólnoty Różańcowe i Kościół Domowy, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Asysta Parafialna. Prosimy parafian o udekorowanie ulic oraz o obecność bieli i dzieci, które w obecnym i ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. W środę od g.16.00, prosimy o pomoc Czcicielom Św. Michała Archanioła w dekorowaniu placu kościelnego, a o g. 19.00, odbędzie się próba sypania kwiatków dziewczynek, które w tym i ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Asysta parafialna prosi mężczyzn o niesienie chorągwi. W oktawie Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe, będzie połączone z procesją eucharystyczną o 18.00.
2. Odnowa w Duchu Świętym
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w najbliższy wtorek, 18 czerwca, o g. 19.15 na Mszę św. oraz 27 czerwca na agapę.
3. Zakończenie roku szkolnego
W najbliższą środę, 19 czerwca, na zakończenie roku szkolnego, zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na Mszę św. o 800.
4. Zbiórka i prasa
W następną niedzielę, 23 czerwca, kazania będzie głosił o. Eugeniusz Różański, zajmujący się promocją i zbieraniem funduszy na misje franciszkańskie. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary na misje naszej Warszawskiej Prowincji poprzez stałych kwestarzy z naszej parafii. Przy każdej zbiórce zaangażowanych jest ponad dwadzieścia osób. Za ten trud wszystkim osobom z grup parafialnych serdecznie dziękujemy.
5. Prasa
Łódzcy jezuici zapraszają z rowerami do modlitwy za Łódź z przystankami w siedmiu miejscach miasta – 29 czerwca o 9.00, z zapisami w obecnym tygodniu.
6. Pielgrzymki
Biura Turystyczno –pielgrzymkowe: As-tur i Wilejka zapraszają na pielgrzymki na Białoruś i Cypr. Szczegóły w gablotach ogłoszeniowych.
7. Prasa
Z prasy religijnej: w Gościu Niedzielnym – o zagrożeniach płynących z internetu, w nowym dwumiesięczniku Miłujcie się o wartości ludzkiego życia. Ponadto są dostępne: Niedziela, Rycerz Niepokalanej, Idziemy, Przewodnik Katolicki i zioła lecznicze. Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy katolickiej i herbatę.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Michał Węglarski, l. 39, z Dąbrowskiego, Henryk Miechowicz, l. 78, z Zapolskiej, Wielisław Wilicki, l. 77, z Gersona, Julianna Antosik, l. 70, z Zapolskiej, Helena Pasik, l. 96, z Kadłubka, Jadwiga Sasiak, l. 85, z Broniewskiego i Roman Jędrzejewski, l. 59, z Al. Śmigłego Rydza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.