2 czerwca 2019

Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego – 2.VI.2019
1. Zbiórki
W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy X Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych, są zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Dni eucharystyczne
W obecnym tygodniu obchodzimy dni eucharystyczne. W I Piątek – odwiedziny chorych z Komunią św. i po południu o 17.00 – dodatkowa Msza św. dla dzieci oraz spowiedź od 16.45. W liturgii tego dnia, w kościołach franciszkańskich, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Męczenników z Peru bł. O. Zbigniewa i O. Michała.
3. Nabożeństwo czerwcowe
Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach czerwcowych o g. 18.00, połączonych w obecnym tygodniu z nowenną do Ducha Świętego.
4. Niedziela Zesłania Ducha Świętego
W następną niedzielę – będziemy obchodzić urocz. Zesłania Ducha Świętego. W sobotę, w wigilię uroczystości, po Mszy św. wieczornej odbędzie się modlitewne czuwanie, które poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym z naszej i św. Wojciecha parafii. Wszystkich na czuwanie serdecznie zapraszamy. W sobotę na poranną Mszę św. o 8.45 i spotkanie zaprasza FZŚ. W sam dzień urocz. Zielonych Świąt o g. 14.30, od kościoła Wniebowzięcia NMP w Łodzi (Kościelna 8), rozpocznie się Marsz dla życia i rodziny, a zakończy w parku na Julianowie Festynem Rodzinnym.
5.Pielgrzymki
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki:
• 22 czerwca – do Trzebnicy, Obornik Śląskich i Legnicy.
• 14 lipca do Lichenia i 26 sierpnia do Częstochowy – z Asystą Parafialną
• 14 lipca – do Częstochowy – z Radiem Maryja
• 4 października – trzydniowa – do Krakowa, Oświęcimia, Wadowic, Kalwarii Z.
• Agencja Turystyczna Wilejka zaprasza na pielgrzymkę szlakiem Polaków po Białorusi oraz promem do Oslo i Kopenhagi. Szczegóły w gablocie.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: Gość Niedzielny – poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny i męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce, w Niedzieli – wywiad z rodzicami sześcioraczków, które niedawni przyszły na świat, w Przewodniku Katolickim – o przekazywaniu wiary bierzmowanym. Ponadto dostępne są: Idziemy, Rycerz Niepokalanej oraz zioła lecznicze o. Grzegorza Sroki. Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy i herbatę. Dziś przy naszym kościele gościmy także przedstawicieli Fundacji WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ, którzy rozprowadzają kubki z sentencjami św. Maksymiliana i św. Jana Pawła II. W kilku zdaniach usłyszymy słowa zachęty.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Helena Kozieł, l. 85, z Rydla, Jerzy Alamus, l. 91, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Genowefa Borowiecka, l. 85, z Dąbrowskiego i Anna Kowalczyk, l. 86, z Umińskiego. Wieczny odpoczynek …