12 maja 2019

IV Niedziela Wielkanocna – 12.V.2019
1. Niedziela Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Módlmy się, szczególnie w tym tygodniu, o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
2. Bierzmowanie
W poniedziałek, 13 maja, podczas Mszy św. o g. 16.00 – ks. Bp Marek Marczak, udzieli sakramentu bierzmowania przygotowanym uczniom klas trzecich gimnazjalnych. Z racji wspomnienia NMP Fatimskiej, po Mszy św. o g. 18.30, odbędzie się procesja fatimska. Zapraszamy ze świecami.
3. I Komunia św. i Rocznica
Po dzisiejszej uroczystości komunijnej i Białym Tygodniu, w następną niedzielę o g. 11.00, odbędzie się uroczystość I Komunii świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 174 oraz o 12.30 – Rocznica I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64 i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Od wtorku do piątku – przygotowanie liturgiczne. W sobotę, 18 maja, o g. 9.15 – dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego i przystąpią do pierwszej spowiedzi. Spotkanie i spowiedź przed Rocznicą – także w sobotę o g. 10.30.
4. Spotkania wielkanocne
Spotkania wielkanocne: we wtorek o g. 19.00 – Franciszkańskiej Grupy Pielgrzymkowej oraz w następną niedzielę po Mszy św. o g. 8.00 – Biura Radia Maryja.
5. Pielgrzymki
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki:
• 25 maja – do Lichenia, razem z dziećmi rocznicowymi po I Komunii św.
• 1 czerwca – na szlak piastowski: Radziejów, Kruszwica, Strzelno, Mogilno, Trzemeszno i Gniezno oraz na Spotkanie Młodych w Lednicy. Koszt z ofiarą za udział w spotkaniu – 100 PLN. Wyjazd o 8.00 rano a powrót ok. 3.00 na ranem.
• 22 czerwca – do Trzebnicy, Obornik Śląskich, Legnickiego Pola i Legnicy.
• 14 lipca do Lichenia i 26 sierpnia do Częstochowy – zaprasza Asysta Parafialna
• 4 października – trzydniowa – do Krakowa, Oświęcimia, Wadowic i Kalwarii Z.
• 3 czerwca – dziesięciodniowa – do Hiszpanii, m.in. Barcelony i Monserrat
• 3 listopada – dziewięciodniowa – na Cypr
6. FZŚ
W następną niedzielę, po Koronce do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00 – inscenizacja o św. Janie Pawle II i bł. Anieli Salawie – w wykonaniu FZŚ i scholi dziecięcej. Zapraszamy.
7. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Przewodniku Katolickim o życiu kleryków i czy można krytykować papieża Franciszka, w Gościu Niedzielnym – czy spełniły się tajemnice fatimskie i co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II, a w Niedzieli – sylwetki niezwykłych ludzi Kościoła. Są także Idziemy, Rycerz Niepokalanej. Do Biblioteki zapraszamy na herbatę.
8. Zmarli
Henryk Pogorzelski, l. 84, z Rydla, Teresa Obała, l. 88, z Dąbrowskiego, Józefa Szcześniak, l. 77, z Dąbrowskiego, Bożena Latek – Biskupska, l. 88, z KWP, Ryszard Keller, l. 74, z Nałkowskiej i Maria Satel, l. 68, z Felińskiego.