7 kwietnia 2019

V Niedziela Wielkiego Postu – 7.IV.2019

1. Rekolekcje
Zachęcamy wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła do udziału w czterodniowych rekolekcjach wielkopostnych, prowadzonych przez Artura. W programie: oprócz dzisiejszej niedzieli, od poniedziałku do środy – nauki rekolekcyjne o g. 8.00 (nie 10.00) i 18.30. Spowiedź – podczas Mszy świętych. Jednocześnie w najbliższych trzech dniach, odbędą się także rekolekcje dla uczniów klas szóstych i siódmych szkół podstawowych, gimnazjum i liceum. Ze względu na rekolekcje szkolne, w poniedziałek, we wtorek i w środę, nie będzie Mszy św. o g. 8.45. Znajdźmy czas na słuchanie Słowa Bożego, a spowiedzi nie odkładajmy na Wielki Tydzień.
2. Gorzkie Żale, uliczna droga krzyżowa
Dziś po południu o g. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W najbliższy piątek, 12 kwietnia, o g. 19.00, odbędzie się droga krzyżowa ulicami naszej parafii: Zapolskiej, Chłędowskiego, Kruczkowskiego i Felińskiego. Na drogę krzyżową zapraszamy także dzieci. Z tego względu, nie będzie drogi krzyżowej o g. 17.00. Prosimy o zabranie świec.
4. Niedziela Palmowa
W następną, Palmową Niedzielę, która rozpoczyna Wielki Tydzień: podczas każdej Mszy św.: poświęcenie palm i Pasja, o g. 12.30 – śpiewana, a młodzież zapraszamy na Marsz dla Jezusa, który rozpocznie się w kościele OO. Jezuitów przy Sienkiewicza o 1315 i zakończy Eucharystią, w archikatedrze.
5. Informacje Kurii Archidiecezji Łódzkiej
• W piątek, 12 kwietnia, o g. 19.00, przy kościele Św. Faustyny rozpocznie się Łódzka Droga Krzyżowa, która zakończy się w katedrze.
• W sobotę, 13 kwietni, o g. 9.20, przy Dworcu Fabrycznym rozpocznie się droga krzyżowa i zakończy w Łagiewnikach, Mszą św. o g. 12.00.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej:
Ponadto są dostępne: kartki świąteczne, palmy, paschaliki, baranki i zioła lecznicze. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy.
7. Zmarli