31 marca 2019

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.III.2019

1. Nabożeństwa
Dziś o g. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek, 12 kwietnia, droga krzyżowa, odbędzie się ulicami naszej parafii.
2. Dni eucharystyczne
W obecnym tygodniu, podczas tzw. Dni eucharystycznych w I Piątek – odwiedziny chorych z Komunią św., po południu od 16.45 – spowiedź dzieci i droga krzyżowa z Komunią św., w I Sobotę – Msza św. o g. 8.00 – z oddaniem się Niepokalanemu Sercu Maryi.
3. Rekolekcje
W następną niedzielę, 7 kwietnia rozpoczną się w naszej parafii czterodniowe rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Kazania, począwszy od Mszy św. wigilijnej w najbliższą sobotę, będzie głosił o. Artur Pyza, z Bułgarii.
4. Stomatologia
Od jutra, 1 kwietnia, oprócz, przedszkola, żłobka i poradni psychologicznej, swoją działalność w części piwnicznej budynku klasztornego, rozpocznie Przychodnia Stomatologiczna, przeniesiona z Felińskiego 27. Wejście – z parkingu od strony Felińskiego. Jako klasztor nie odpowiadamy za jakość usług i ceny.
5. Ofiary na kwiaty
Msza św. rezurekcyjna, będzie sprawowana w intencjach ofiarodawców na dekoracje i kwiaty do Grobu Bożego. Ofiary możemy złożyć do puszki przy krzyżu adoracyjnym. W kościele możemy złożyć także dary żywnościowe na paczki dla potrzebujących.
6. Informacje kurialne
· W piątek o g. 19.30 w Pasażu Rubinsteina rozpocznie się uliczne Misterium Pańskie
· W sobotę w kościele Zesłania Ducha Świętego o 10.00 – uliczny męski różaniec
· W Arenie Atlas, dnia 12 kwietnia, od17.00 –do 21.00, odbędzie się Arena Rodzin, na którą są zaproszone wszystkie rodziny. Bezpłatne bilety wejściowe możemy odebrać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
7. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Niedzieli o antykatolickiej kampanii i proroctwie Gałczyńskiego, a w Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek zdrowotny. W kiosku są także Idziemy, Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, paschaliki, baranki i świece wielkanocne. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: Genowefa Stasiak, l. 89, z Kadłubka.