17 marca 2019

II Niedziela Wielkiego Postu- 17.III.2019

1. Nabożeństwa
Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – dziś o 17.00, droga krzyżowa w piątki o g. 17.00 (dzieci) i 19.00 (dorośli i młodzież); od poniedziałku do soboty – całodzienna adoracja eucharystyczna, o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 18.00 – Godzinki o Męce Pańskiej. W piątek, 12 kwietnia, droga krzyżowa – ulicami naszej parafii.
2. Rekolekcje
W najbliższych trzech dniach, odbędą się rekolekcje dla dzieci. Będzie je prowadził ks. Krzysztof Helik, z Par. Św. Antoniego z Łodzi. Ze względu na rekolekcje, w poniedziałek, we wtorek i w środę, nie będzie Mszy św. o g. 8.45. Rekolekcje dla dorosłych i szkolnej młodzieży, odbędą się w piątym tygodniu wielkiego postu. Będzie je prowadził o. Artur Pyza, z Bułgarii.
3. Porady prawne
Bezpłatne porady prawne, za wcześniejszym zgłoszeniem w kancelarii parafialnej, są udzielane we wtorki o 18.00. W niedziele, od ubiegłego tygodnia, o 15.00 odbywają się w salce przy kancelarii parafialnej, spotkania przygotowujące dorosłych do bierzmowania.
4. Informacje kurialne
• We wtorek, 19 marca, w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i patrona archidiecezji Łódzkie, Mszy św. o g. 18.00, w Bazylice Archikatedralnej, będzie przewodniczył Ks. Abp Władysław Ziółek.
• W Arenie Atlas, dnia 12 kwietnia, w godzinach: 17.00 – 21.00, odbędzie się Arena Rodzin. Bezpłatne bilety wejściowe dla rodzin możemy odebrać w kancelarii parafialnej.
5. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o nowoczesnych formach jałmużny, a w Niedzieli o potrzebie katechezy w szkole i globalnym problemie nadużyć seksualnych wobec nieletnich. Zachęcamy do nabycia także innych czasopism, kartek świątecznych i dewocjonaliów. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę. W następną niedzielę, po Mszach świętych, odbędzie się zbiórka ofiar na charytatywną działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
6. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej parafii odeszli do Pana: Elżbieta Krysiak, l. 62, z Felińskiego i Barbara Wolańczyk, l. 68, z Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek..