3 marca 2019

VIII Niedziela Zwykła – 3.III.2019
1. Środa Popielcowa i Wielki Post
W obecnym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy świętych z obrzędem posypania popiołem – powszedni, z dodatkową Mszą św. o g. 10.00 i 17.00 – dla dzieci. W Środę Popielcową obowiązuje nas post.
2. Nabożeństwa i adoracje w Wielkim Poście
W okresie Wielkiego Postu będą odprawiane następujące nabożeństwa:
• Droga krzyżowa – w piątki dla dzieci o 17.00 oraz dla dorosłych i młodzieży o 19.00;
• Gorzkie Żale – w niedziele o g. 17.00;
• Godzinki o Męce Pańskiej, od poniedziałku do piątku, o g. 18.00. Wypominki roczne w Wielkim Poście – o g. 17.40.
• Całodzienna adoracja eucharystyczna, o g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i od 16.00 – modlitwy adoracyjne prowadzone przez grupy par.
• W I Czwartek – o g. 18.00 – Godzina Święta.
3. PIT
W Biurze Radia Maryja, w poniedziałki od g. 16.00 do 18.00 oraz w czwartki od 8.00 do 10.00, są przyjmowane PIT-y z odpisami podatkowymi 1 % dla Radia Maryja i Radia Niepokalanów, zgodnie z wolą ofiarodawcy. Nikt z Radia Niepokalanów nie przyjedzie na wypełnianie PIT-ów. Możemy je wypełnić w Biurze Radia Maryja.
4. Porady prawne
We wtorki, od g. 17.00, począwszy od najbliższego, będą udzielane bezpłatne porady prawne, po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej.
5. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki:
¥ 23 marca do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej oraz do Płocka.
¥ 26 -28 kwietnia – ze wspólnotami różańcowymi do Trójmiasta,
¥ 16 -24 września do Bułgarii. Wszystkie wyjazdy są umieszczone w gablotach.
6. Niedziela 10 marca
W następną niedzielę:
• podczas Mszy św. o g. 14.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone książeczki komunijne, a następnie odbędzie się spotkanie z rodzicami.
• o 15.00 – w salce przy kancelarii – rozpocznie się przygotowanie dorosłych do bierzmowania.
• Po Mszy św. o g. 18.30, rozpocznie się Wieczór Uwielbienia z prośbą o uzdrowienie
• Po każdej Mszy świętej, będą zbierane ofiary na Caritas Archidiecezji Łódzkiej
7. Prasa katolicka
W prasie katolickiej: w Gościu Niedzielnym o miłości do Kościoła, tej rzeczywistej i udawanej pod pozorem oczyszczenia, w Idziemy – wywiad z reżyserem filmu o Bożym działaniu w dzisiejszym świecie Największy dar, który wchodzi do polskich kin 8 marca, w Niedzieli m.in. świadectwo o miłości do żydów podczas wojny.
8. Zmarli
Odeszli do Pana: Włodzisława Badowska, l. 77, z Rydla, Wiesław Konarski, l. 69, z KWP, Bogdan Strumiłło, l. 62, spoza naszej parafii, Marta Krakowiak, l. 91, z Rydla i Bożenna Pawłowicz, l. 79, z Broniewskiego. Wieczny odpoczynek ..