17 lutego 2019

VI Niedziela Zwykła – 17.II.2019

1. Pielgrzymki
Zapraszamy na następujące pielgrzymki:
· 23 marca do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej oraz do Płocka – m.in. katedry i sanktuarium św. Faustyny.
· 29 marca, dziewięciodniową do Włoch, m.in. do San Giovanni Rotondo, Monte S’Angelo, Bari i Syrakuz
· 26 -28 kwietnia – ze wspólnotami różańcowymi do Trójmiasta,
· 18 maja – do Loretto k/Wyszkowa
· 14 lipca do Lichenia z Asystą Parafialną
· 26 sierpnia do Częstochowy, także z Asystą Parafialną
· W dniach: 16 -24 września do Bułgarii, z zapisami u o. Stanisława, organizatora wyjazdu.
2. Katedry św. Piotra
W piątek, obchodzimy liturgiczne święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
3. Ankieta
Kuria Archidiecezji Łódzkiej zachęca nas do wypełnienia ankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
4. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Niedzieli – manifest wiary niemieckiego kard. Millera, w Gościu Niedzielnym o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć, o pracy nauczyciela i hiszpańskim modelu relacji Kościoła i państwa, w Idziemy o niedocenianej, ale bardzo ważnej deklaracji podpisanej przez Ojca Świętego Franciszka i wielkiego imama w Abu Zabi o braterstwie dla pokoju w świecie. Ponadto możemy nabyć: Rycerza Niepokalanej, Miłujcie się, Rycerza Młodych, dewocjonalia, książki i zioła lecznicze.
5. Nasze Życie
Gościmy dziś Braci kleryków z Łagiewnik, którzy rozprowadzają pismo seminaryjne Nasze Życie. Dobrowolne ofiary za pismo są przeznaczone na WSD OO. Franciszkanów w Łagiewnikach. Bieżący numer pisma w kilku zdaniach przybliży nam jeden z Braci.
6. Zmarli
W minionym tygodniu odeszli do Pana: Adrianna Czub, l. 80, z Chłędowskiego, Zofia Wendołowska, l. 71, z Felińskiego, Krystyna Majczak, l. 88. Z KWP, Lucjan Piątkowski, l. 81, z Rydla i Jerzy Winnicki, l. 61, z Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.