3 lutego 2019

IV Niedziela Zwykła – 3.II.2019
1.I Czwartek
W najbliższy I Czwartek o g. 18.00 – nabożeństwo Godziny Świętej.
2.Synod
W sobotę, 9 lutego, Mszą św. o g. 10.00, w Bazylice Archikatedralnej, rozpocznie się drugi etap IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, poświęcony małżeństwu i rodzinie. Do młodzieżowego Koła Synodalnego chcemy włączyć małżonków. W następną niedzielę, po Mszy św. o g. 9.30, odbędzie się spotkanie młodzieżowego Koła Synodalnego i małżonków, których zapraszamy do włączenia się w prace synodalne. Ks. Arcybiskup prosi wszystkich wiernych o wypełnienie ankiet, które będą pomocne w tworzeniu dokumentów synodalnych.
3. Dzień Chorego
W następny poniedziałek, 11 lutego, będzie obchodzony XXVII Światowy Dzień Chorego. Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych, w naszym kościele, będzie sprawowana o g. 10.00.
4. Kurs przedmałżeński
Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii w najbliższy wtorek o g. 18.00. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Wszystkie spotkania będą odbywać się we wtorki o 18.00.
5.Poradnia
Od jutra, przy naszym klasztorze, oprócz przedszkola i żłobka, będzie czynna także poradnia pedagogiczno-psychologiczna dla dzieci. Mogą w niej korzystać także dorośli. Klasztor nie ponosi odpowiedzialności za jakość usług i koszty.
6. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki z opieką duszpasterską naszej parafii:
• w dniach: 29 marca – 6 kwietnia – do Włoch, m.in. do San Giovanni Rotondo, Bari, Syrakuz na Sycylii i wysp Liparyjskich – z czynnymi wulkanami.
• W dniach: 29 kwietnia – 5 maja – do Paryża i zamków nad Loarą.
• dnia 18 maja – do Loretto k/Wyszkowa, organizowana przez Biuro Radio Maryja.
• W dniach: 3-10 czerwca – do Katalonii, m.in. do Barcelony i Monserrat.
• W dniach: 17-20 października – do Lourdes. Program i koszty pielgrzymek – na stronie internetowej parafii.
7. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Niedzieli o matczynych emeryturach, w Gościu Niedzielnym jest załączony obrazek z modlitwą rodziców za dzieci, a w Idziemy o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy religijnej i herbatę.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Mirosław Plaskota, l. 67, z Rydla, Feliksa Przybył, l. 83, z Umińskiego, Alicja Trafalska, l. 90, z Felińskiego, Jadwiga Szczuchniak, l. 76, z Dąbrowskiego, Żaneta Zaniewska – Mruk, l. 50, z Zapolskiej, Emilia Kiełtyka, l. 72, z KWP, Józefa Błaszczyk, l. 87, z Broniewskiego, Tadeusz Borowiec, l. 86, z KWP, Jan Grzegorczyk, l. 96, spoza naszej parafii, Jadwiga Andrzejewska, l. 73, z Anczyca, Tadeusz Bujanowski, l. 69, z Makuszyńskiego i Adam Bazela, l. 47, z Broniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.