Autor: Archidiecezja Łódzka
13.Wojewódzkie Święto Pszczoły

To już 13.Wojewódzkie Święto Pszczoły w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym miejscu co roku spotykają się pszczelarze z całego województwa oraz amatorzy pszczelich produktów.

Na stoiskach można było zakupić różnego rodzaju miody, propolis, miody pitne czy pyłki kwiatowe oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowotnego działania różnych rodzajów wyrobów pszczelego roju.

Centralnym punktem spotkania była Msza Święta podczas której pszczelarze dziękowali za cały rok zbiorów i za to wszystko czym Pan Bóg obdarza przez pracę pszczelego roju. Ponad dwieście osób wzięło udział w wykładach na temat prozdrowotnego wykorzystania produktów pszczelarskich oraz ich zastosowania w gospodarstwie domowym.

Jak co roku Wojewódzkim obchodom Święta Pszczoły towarzyszyły warsztaty dla dzieci, występy artystyczne, degustacje oraz kiermasz. Był również wspólny posiłek i dobra zabawa dla całych rodzin.