Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
XI Niedziela Zwykła - 16 VI 2024

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 16 czerwca 2024 r.

1. W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 w Bazylice Św. Piotra w Watykanie przyjmie święcenia biskupie ks. prał. Krzysztof Nykiel Regens Penitencjarii Apostolskiej, pochodzący
    z Archidiecezji Łódzkiej. Pamiętajmy o Biskupie Nominacie w naszych modlitwach.
  2. Duszpasterstwo Rodzin wraz Instytutem Teologicznym w Łodzi zapraszają osoby chcące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca. Szczegóły i zapisy na stronie www.duszpasterstworodzinlodz.pl
  3. Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.
  4. Salezjanie zapraszają chłopców i dziewczęta do nauki informatyki i mechatroniki w Technikum Salezjańskim, a także mechatroniki we współpracy z przedsiębiorstwami z branży kolejowej oraz energetyki odnawialnej w Salezjańskiej Szkole Branżowej I stopnia. Nauka w obu szkołach jest nieodpłatna. Szkoły znajdują się w Łodzi przy ul. Wodnej 34. Rekrutacja trwa do końca czerwca br. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w bursie salezjańskiej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.szkolyrzemiosl.edu.pl oraz pod numerem telefonu 22 6718480.
  5. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zapraszają na bezpłatne warsztaty dotyczące praw i bezpieczeństwa konsumentów (w szczególności jak nie paść ofiarą oszustwa czy wyłudzenia), które odbędą się 19 czerwca w godz. 11.00-12.30 w siedzibie WIIH w Łodzi (ul. Gdańska 38).
  6. Jerycho Rowerowe wyruszy ulicami Łodzi w sobotę 22 czerwca. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.lodzkiejerycho.pl