Oaza Rzymska u św. Piotra na Watykanie

Dziś uczestnicy Oazy Rzymskiej – oazy młodzieżowej i oazy rodzin – nawiedzili Bazylikę św. Piotra w Watykanie modląc się za Piotra – Ojca Świętego Franciszka oraz poznając historię powstania rzymskiej bazyliki.
Eucharystii przy ołtarzu Katedry św. Piotra celebrował metropolita łódzki – kard. Grzegorz Ryś, który wskazując na Piotra, który choć zaparł się Jezusa, choć miał świadomość swojej grzeszności zaufał swojemu Mistrzowi i wyznał wiarę! Na tej wierze Piotra Jezus postawił swój Kościół, którego bramy piekielne nie przemogą. – podkreślił łódzki pasterz.
Po liturgii uczestnicy Oaz udali się do Tampietto di San Pietro in Montorio – miejsca prawdopodobnego męczeństwa św. Piotra Apostoła, w którym dziś znajduje się niewielka świątynka upamiętniająca tamto wydarzenie.