Bp Marczak: abyśmy nie zapominali, że wszystko zależy od Boga! - Kościoły Stacyjne Łodzi 2023 #8

- Dzisiejsza nauka o modlitwie, i o tym, by nie ustawać w modlitwie, to prośba i nauka, abyśmy nigdy nie zapominali, że w naszym życiu wszystko zależy od Boga!- mówił biskup Marek Marczak.

Dziś wieczorem wielkopostni pątnicy modlili się w Kościele Stacyjnym pw. św. Wojciecha – Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia – w Łodzi na Chojnach, gdzie liturgii stacyjnej przewodniczył i kazanie wygłosił biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

W słowie pouczenia pasterskiego biskup Marek zauważył, że - słowa, które dziś do nas kieruje Pan Jezus – można powiedzieć – są wyjątkowo trudne. Proście, a będzie wam dane. Szukajcie, a znajdziecie. Kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem kto szuka – znajduje, kto prosi – otrzymuje, a kołaczącemu – otworzą. Ktoś zapyta – dlaczego trudne słowa? To słowa pełne ufności i nadziei, bo Pan Jezus zapewnia nas, że gdy tylko będziemy prosić Boga o ważne dla nas rzeczy, to je otrzymamy. Traktowana dosłownie ta zapowiedź wydaje się wyjątkowo wspaniała, bo mamy potężnego Boga, wszechmogącego Boga, który wszystko może. Co więcej, zrobi to, o co Go poproszę. Spełni wszystkie moje życzenia. Trudność pojawia się wtedy, bo wiemy dobrze, że nie zawsze tak się dzieje. Pewnie każdy z nas miał takie sytuacje, że prosił o coś na modlitwie i nie otrzymał tego, o co prosił. Prosiliśmy o zdrowie, a otrzymaliśmy jeszcze większą chorobę. Prosiliśmy o pomyślność, a przegraliśmy. Prosiliśmy o dobrą pogodę, a padał deszcz! Myślę, że każdy z nas ma takie doświadczenie! – zauważył hierarcha.

- Ta dzisiejsza zachęta do modlitwy, to zachęta do wiary w Boga, który jest naszym Ojcem, i który może wszystko, który jest Panem nieba i ziemi, jest również Panem mojego życia. Jest Panem mojej historii. Do Niego należał wybór, kiedy przyjdę na ten świat. W Jego rękach jesteśmy, kiedy to doczesne życia ma się skończyć. – podkreślił duchowny.

- Dzisiejsza nauka o modlitwie, i o tym, by nie ustawać w modlitwie, to prośba i nauka, abyśmy nigdy nie zapominali, że w naszym życiu wszystko zależy od Boga!- zakończył.

W dzisiejszej liturgii stacyjnej – celebrowanej w pierwszy czwartek miesiąca, który w Kościele jest dniem szczególnej modlitwy za powołanych i o powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i na misje – uczestniczyli alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Jutro liturgii w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na osiedlu Dąbrowa.