Autor: Archidiecezja Łódzka
Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2022 | parafia MB Królowej Polski

„Człowiek musi chcieć szanować swoją godność. Musi chcieć odwrócić się od tego, co tej godności zaprzecza. Chodzi o szczere nastawienie wewnętrzne, które stanie się motorem naszego właściwego działania w walce ze złem”- mówił w swojej homilii Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek.

Ksiądz Arcybiskup Senior przewodniczył Eucharystii w kolejnym Wielkopostnym Kościele Stacyjnym Łodzi. Wierni zgromadzili się w parafii Matki Bożej Królowej Polski, aby wraz ze swoim Pasterzem dobrze przygotować się do świąt Wielkanocnych.

W swoim słowie skierowanym do wiernych Ksiądz Arcybiskup mówił o zatwardziałości serca człowieka, która sprawia, że nawet sam Bóg nie potrafi dotrzeć do człowieka i doprowadzić do zbawienia. „Bóg obdarzył człowieka wolnością i szanuje tę wolność do końca”- podkreślał duchowny.

W swojej homilii Arcybiskup Senior zauważył, że często zdarza nam się słuchać podszeptów szatana, a nie zdrowego rozsądku. „Grzech jest działaniem przeciwko sobie samemu. Postępowanie wbrew własnemu sumieniu i dlatego w grzechu zatracamy siebie. Tylko Jezus może nam przywrócić utraconą tożsamość jeśli tylko ze skruchą i żalem zwrócimy się do Niego”- dodał Ksiądz Arcybiskup.