Autor: Archidiecezja Łódzka
Punkt recepcyjny w Centrum Służby Rodzinie | konferencja prasowa

„Centrum Służby Rodzinie od wielu lat działa na rzecz rodzin naszego miasta i naszego województwa. W tym momencie stajemy przed ważnym wyzwanie pomocy rodzinom, które do nas przybywają. Są to przeważnie matki z dziećmi”- mówił ks. Arkadiusz Lechowski podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy Centrum Służby Rodzinie.

Ks. Lechowski podkreślał podczas konferencji, że w tym punkcie recepcyjnym osoby tu przybywające mogą uzyskać pierwsze schronienie. Udzielana jest im pomoc medyczna, potrzebna jest także pomoc psychologiczna.

Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński dziękował wszystkim za zaangażowanie. „To ogromne wsparcie ze strony kościoła i organizacji pozarządowych: Zupa na Pietrynie, Uliczna Misja Medyczna, Caritas Archidiecezji Łódzkiej, a także Wojska Obrony Terytorialnej i Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Ta pomoc pozwoliła nam otworzyć dzisiaj punkt, gdzie uchodźcy mogą przyjechać, zasięgnąć pomocy, umyć się, zjeść coś, a jeżeli mają taką potrzebę przespać się. Stąd, tak samo jak z Łódzki Dom Kultury będzie organizowany ich przejazd w inne zorganizowane miejsca, jeżeli będą sobie takiej pomocy życzyli. Jest to punkt drugi, ale nie ostatni w naszym województwie”- podkreślił Wojewoda.